Warszawska Starówka w rytmie muzyki. 27. Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz

Artykuł
Pierwszy koncert 3 lipca
Fot. twitter/warszawa

27. Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz odbywać się będzie w każdą sobotę lata od 3 lipca do 28 sierpnia 2021 na Rynku Starego Miasta w Warszawie. Zagrają wybitni jazzowi muzycy.

- Warszawskie Stare Miasto po raz kolejny stanie się koncertowym sercem stolicy. W tym roku festiwal upłynie pod znakiem polskich wykonawców Polish Edition, na znak solidarności i wsparcia rodzimej sceny jazzowej w czasie pandemii - poinformowała organizatorka Iwona Strzelczyk-Wojciechowska.

Strzelczyk-Wojciechowska zaznaczyła, że tegoroczna edycja festiwalu zapowiada się bardzo ciekawie.

- Pokażemy to, co dziś w jazzie klasyczne i związane z tradycją, jak również nowe trendy kreowane przez pionierów gatunku. Wystąpią gwiazdy polskiego jazzu, będą gorące nazwiska i jazzowe odkrycia, premiery i wyjątkowe projekty - przyznała.

Na warszawskiej Starówce wystąpią m.in. Zbigniew Namysłowski Quintet, Włodzimierz Nahorny Trio z programem Polish Soul; Andrzej Jagodziński Trio - z projektem BACH; jedna z najciekawszych formacji fortepianowych RGG, która świętować będzie jubileusz 20-lecia pracy artystycznej.

Podczas wydarzenia grupa Weezdob Collective przedstawi program „Komeda, Ostatnia Retrospekcja”. Kolejny specjalny projekt zaprezentuje też zespół Smoliński - Chyła - Sarnecki.

Od pierwszej edycji festiwal zgromadził blisko milion słuchaczy.

27. Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz na Starówce będzie odbywął się w każdą sobotę od 3 lipca do 28 sierpnia 2021 na Rynku Starego Miasta w Warszawie.

Od 27 lat organizatorami wydarzenia są Iwona Strzelczyk-Wojciechowska oraz Krzysztof Wojciechowski.

Źródło: dzieje

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy