„W punkt”. Skurkiewicz: Konflikt XXI wieku, to będzie konflikt cybernetyczny

Fot. Pixabay/TheDigitalWay

- Temat cybebezpieczeństwa jest bez wątpienia obszarem ważnym, szczególnie gdy dotyczy osób istotnych dla państwa. Zhakowana korespondencja stanowi pożywkę dla specsłużb obcych państw – powiedział wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz w programie „W punkt” na antenie TV Republika.

- Polskie służby wskazują, że atak, wymierzony w nasz kraj, pochodzi z Rosji. Tropy prowadzą w okolice Kremla – podkreślił Skurkiewicz i zaapelował do osób publicznych o ostrożność przy obsłudze poczty elektronicznej, w szczególności o nieotwieranie podejrzanych maili.

- Konflikt XXI wieku nie będzie konfliktem kinetycznym, tylko w znacznej mierze cybernetycznym – podkreślił wiceszef MON.

Lenz: Jest za wcześnie na wyciąganie wniosków

Z kolei poseł KO Tomasz Lenz zaznaczył, że „jest jeszcze za wcześnie na wyciąganie wniosków, na temat tego, co się stało. Uważam, że do ogólnej oceny potrzebny jest czas” - podkreślił poseł KO.

- Całą sytuację odbieram jako nauczkę, że nie można lekceważyć tego, iż nie można używać prywatnych skrzynek do korespondencji związanej z działalnością publiczną. Mam nadzieję, że zhakowane skrzynki nie zawierały informacji wrażliwych – podkreślił Lenz.

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy