Dziś święto Żandarmerii Wojskowej. Skurkiewicz: Przez okres pandemii pokazaliście, jak ważna jest wasza służba

Artykuł
Wojciech Skurkiewicz
TV Republika

- Żandarmeria Wojskowa to formacja o szczególnym charakterze. Jej żołnierze pełnią służbę wszędzie tam, gdzie funkcjonuje Wojsko Polskie i wszędzie tam, gdzie społeczeństwo potrzebuje wsparcia – powiedział wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz, czytając list ministra Mariusza Błaszczaka, podczas uroczystych obchodów święta Żandarmerii Wojskowej.

- Tak było w trakcie czasu epidemii Covid-19, kiedy to ruszyli z pomocą Polakom – kontynuował wiceminister i przypomniał, że ŻW uczestniczyła przy organizacji m.in. świąt narodowych, Euro 2012 i w wielu innych wydarzeniach życia społecznego.

- Wielokrotnie dowodzili swojego profesjonalizmu. Cieszą się uznaniem i szacunkiem nie tylko w Polsce, ale i wśród naszych sojuszników. Dziękuję wszystkim żołnierzom Żandarmerii Wojskowej za trudną i rzetelną służbę – cytował słowa ministra Wojciech Skurkiewicz.

ŻW od początku walczyła z pandemią

Wiceminister przypomniał, że żołnierze Żandarmerii Wojskowej, jako jedni z pierwszych w naszym kraju znaleźli się na pierwszej linii walki z pandemią Covid-19, kiedy to zabezpieczali transport pierwszych zakażonych, przetransportowanych z Wuhan pod koniec stycznia 2020 r.

- Wasza odwaga przez ponad rok pokazała, jak ważna jest służba żołnierzy Wojska Polskiego, jak ważna jest służba Żandarmerii Wojskowej. I za to wam dziś serdecznie chcę podziękować – powiedział Skurkiewicz.

Źródło: Portal TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy