Przejdź do treści
W REPUBLICE W niedzielę o godz. 19:50 zapraszamy na wieczór wyborczy do Telewizji Republika. A w nim m.in.: rozmowy, analizy, dyskusje, a po godz. 21.00 wyniki sondażu exit poll
CPAC Polska 2025 Największe wydarzenie konserwatywne w Polsce! 27 Maja 2025, Rzeszów-Jasionka. Bilety można kupić już dziś na stronie: cpacpolska.pl
Spotkanie Klub „Gazety Polskiej” Środa Wielkopolska zaprasza na spotkanie z red. nacz. ”GP”, ”GPC”, prezesem Republiki Tomaszem Sakiewiczem, oraz Pawłem Piekarczykiem. 21 maja (środa), g. 17, Biblioteka Publiczna Plac Zamkowy 7, Środa Wielkopolska
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

W Polsce wykonano ponad 33 mln szczepień przeciw. To wciąż za mało

Źródło: Fot. PAP/Andrzej Grygiel

W pełni zaszczepione, czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca, a także jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, jest w Polsce ponad 16 mln 960 tys. osób.

W sumie, od 27 grudnia, gdy rozpoczęły się szczepienia, wykonano ponad 33 mln 739 tys. zastrzyków.

Do Polski dostarczono do tej pory ponad 40 mln 832 tys. dawek szczepionek. W poniedziałek planowana jest dostawa 1,5 mln dawek preparatu od Pfizer/BioNTech.

Po iniekcjach zgłoszono dotąd 13,6 tys. niepożądanych odczynów poszczepiennych, z czego ponad 11,5 tys. o łagodnym charakterze, objawiających się zaczerwienieniem i bolesnością w miejscu wkłucia.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) i Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) wydały w ubiegły piątek komunikat, w którym ostrzegają, że rośnie liczba zakażeń wariantem Delta koronawirusa. Przeważa on już w 19 krajach Europy. Obie organizacje zalecają przyspieszenie szczepień.

Jak zmienić trend

Minister zdrowia Adam Niedzielski podał w piątek, że scenariusze dotyczące przebiegu czwartej fali pandemii w Polsce mówią o zakażeniach na poziomie tysiąca dziennie w wersji najlepszej oraz o 10-15 tys. nowych zakażeń w najgorszym przypadku. Szef MZ podkreślał, że wszystko zależy od tego, jaki będzie poziom wyszczepienia.

Szef MZ odwiedzi w poniedziałek podkarpacką gminę Jeżowe, jedną z najsłabiej wyszczepionych w Polsce. Jeżowe jest na czwartym miejscu od końca wśród gmin pod względem zaszczepienia. Minister spotka się m.in. z samorządowcami, aby rozmawiać o tym, dlaczego mieszkańców gminy się nie szczepią i jak zmienić ten trend.

Łącznie od marca ub.r., gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 2 mln 882 tys. 146 przypadków. Zmarło 75 tys. 242 osoby z COVID-19.

PAP

Wiadomości

Steczkowska zrobiła show na Eurowizji! Polska wysoko w głosowaniu widzów, ale wygrała polityka

Ostatnie słowa Avicii'ego: czego dotyczył wpis w dzienniku

Rumuni decydują o przyszłości. Wybiorą wolność?

Biskupi: Europa wykorzystuje Afrykę jako ekologiczny śmietnik

Tomasz Lis i relacje ze spółką J&S. Dziennikarz WP: Czy przyjmował Pan korzyści majątkowe?

Biden nie pamiętał, kiedy zmarł jego syn. Wyciek nagrania wywołał burzę w USA!

Nuncjusz w Peru: doświadczenie misyjne Leona XIV, to bogactwo pontyfikatu

Niemcy: Dramatyczny wzrost liczby dzieci nieuczęszczających do szkoły

Ponad 150 delegacji na inauguracji pontyfikatu Leona XIV

Saryusz-Wolski: Unia została uprowadzona przez Niemcy i Francję

Katastrofa lotnicza w Finlandii. Zderzenie dwóch cywilnych helikopterów

NASZ NEWS: Reklamy kampanii wyborczej nadal aktywne w serwisach Meta i Google w dniu ciszy wyborczej

Pfizergate to zasłona. Prawdziwy skandal prowadzi do Niemiec

Dziewczynka odnaleziona w mieszkaniu 24-latka. Sąd zdecydował o areszcie

Steczkowska już dziś na eurowizyjnej scenie! Jakie ma szanse? Kulisy próby jurorskiej mówią wiele...

Najnowsze

Steczkowska zrobiła show na Eurowizji! Polska wysoko w głosowaniu widzów, ale wygrała polityka

Tomasz Lis i relacje ze spółką J&S. Dziennikarz WP: Czy przyjmował Pan korzyści majątkowe?

Biden nie pamiętał, kiedy zmarł jego syn. Wyciek nagrania wywołał burzę w USA!

Nuncjusz w Peru: doświadczenie misyjne Leona XIV, to bogactwo pontyfikatu

Niemcy: Dramatyczny wzrost liczby dzieci nieuczęszczających do szkoły

Ostatnie słowa Avicii'ego: czego dotyczył wpis w dzienniku

Rumuni decydują o przyszłości. Wybiorą wolność?

Biskupi: Europa wykorzystuje Afrykę jako ekologiczny śmietnik