Unijny komisarz z wizytą w Polsce. Zapozna się z sytuacją na granicy polsko-białoruskiej

Artykuł
Unijny komisarz zapozna się z aktualną sytuacją na granicy
Fot. Twitter/Straż Graniczna

We wtorek rozpoczęła się dwudniowa wizyta w Polsce unijnego komisarza ds. sąsiedztwa i rozszerzenia Olivera Varhelyi. Obecnie Varhelyi jest w Białymstoku, gdzie będzie rozmawiał z komendantem Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej.

Varhelyi we wtorek spotyka się z komendantem Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Andrzejem Jakubaszkiem. Szef podlaskiej SG przedstawi komisarzowi aktualną sytuację na granicy. Jak wyjaśniła rzeczniczka SG, rozmowa odbywa się w komendzie w Białymstoku. Nie ma w planach wjazdu delegacji do strefy nadgranicznej, gdzie obowiązuje zakaz przebywania.

Czytaj: Białoruskie służby zniszczyły swoje godło, a potem oskarżyli Polaków o jego zniszczenie

W środę z Varhelyim spotka się premier Mateusz Morawiecki. „Spotkanie będzie okazją do omówienia bieżących kwestii dotyczących wschodniego sąsiedztwa Unii Europejskiej. Szef polskiego rządu przekaże polskie stanowisko w sprawie sytuacji na Białorusi i Ukrainie. Rozmowy będą również dotyczyć integracji państw Bałkanów Zachodnich z UE” - zapowiedziało Centrum Informacyjne Rządu.

Źródło: wnp.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy