Unia chce się wtrącać w polskie leśnictwo. Jest mocna odpowiedź! [wideo]

Artykuł
canva.com

"Nie oddamy Lasów Państwowych w zarządzanie prywatne ani w zarządzanie Unii Europejskiej", tak do unijnego pomysłu odniosła się goszcząca się w Tomaszowie Lubelskim minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Jak zapewniła - "będziemy się bronić w Unii Europejskiej i wierzę, że tę wojnę wygramy".

Anna Moskwa wzięła udział w dzisiejszej naradzie terenowej dotyczącej działań pomocowych Lasów Państwowych na rzecz Ukrainy.

"Jestem z tej ziemi, jestem z Zamościa. Ta otwartość na Ukrainę zawsze tutaj była. Wierzę, że dzięki tym wydarzeniom, bardzo tragicznym, będziemy z Ukrainą jeszcze bliżej współpracować, bo Lasy Państwowe nie mają granic"powiedziała po spotkaniu minister klimatu. 

Podziękowała leśnikom za ich codzienną prace. "W ostatnim czasie, mimo tej ogromnej pracy, którą robicie, mimo poprawiającego się stanu zasobów leśnych, spotykacie się z dużą ilością negatywnych komentarzy, atakami medialnymi", stwierdziła Moskwa. 

Zobacz też: Szkalowała polskich leśników, to teraz ma problem. Co dalej z Ochojską? [wideo]

Minister odniosła się też do pomysłu Parlamentu Europejskiego przeniesienia leśnictwa z kompetencji krajowych do wspólnych UE. "Będziemy się bronić w Unii Europejskiej i wierzę, że tę wojnę wygramy. Na pewno będziemy mieć większość przy naszych postulatach, bo trudno, by któreś z państw europejskich chciało oddać swoje zasoby leśne w zarządzanie Unii. My się nie zgodzimy. Nie oddamy Lasów Państwowych w zarządzanie prywatne ani w zarządzanie Unii Europejskiej", podkreśliła szefowa MKiŚ.

W styczniu br. Komisja Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności Parlamentu Europejskiego wydała pozytywną opinię ws. zmiany traktatów, która przeniosłaby leśnictwo z kompetencji krajowych do tzw. kompetencji dzielonych między UE a państwa członkowskie. Do zmiany traktatów konieczna jest jednomyślna zgoda wszystkich państw Wspólnoty.

Źródło: Telewizja Republika, PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy