Ukraina: Rosja potwierdziła, że jej obywatele walczą w Donbasie

Artykuł
Fot. Flickr/Andrey Borodulin

Rosja oficjalnie potwierdziła, że jej obywatele biorą udział w konflikcie zbrojnym na wschodzie Ukrainy – stwierdziła ukraińska delegacja do trójstronnej grupy kontaktowej.

„MSZ Rosji oficjalnie przyznało, że rosyjscy obywatele biorą udział w konflikcie zbrojnym na wschodzie Ukrainy (...). Gratulujemy rosyjskim przedstawicielom (władz) tego odważnego kroku: ciężko jest uznać rzeczywistość po ośmiu latach konsekwentnych kłamstw” – napisała delegacja.

We wpisie zamieszczono link do oświadczenia MSZ Rosji, w którym Moskwa wezwała Kijów do zagwarantowania dostępu rosyjskich konsulów do zatrzymanego przez ukraińskie wojsko obywatela Rosji. Oskarżono też stronę ukraińską o prowokacje.

Chodzi o Andrieja Kosiaka, który został zatrzymany w ubiegłym tygodniu przy linii rozgraniczenia w Donbasie przez ukraińskie wojsko.

Ministerstwo obrony Ukrainy podało, że zatrzymany, który według resortu jest obywatelem rosyjskim, prowadził działania wywiadowcze. Z kolei separatyści i strona rosyjska twierdzą, że wchodził on w skład wspólnej komisji kontrolującej zawieszenie broni.

Źródło: PAP/WNP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy