USA: Teksas stopniowo odzyskuje energię elektryczną. Temperatura powietrza wraca do normy

Artykuł
Wczoraj ponad 60 tys. domów było nadal pozbawionych prądu
Fot. PAP/EPA/Ralph Lauer

Tysiące Teksańczyków stopniowo odzyskuje wodę pitną i prąd po polarnej fali zimna, która paraliżowała przez kilka dni ten stan.

„Sytuacja wraca do normy i nie prosimy już o ograniczenie energii” – napisał Twitterze ERCOT, publiczny dystrybutor energii w Teksasie. Wczoraj ponad 60 tys. domów było nadal pozbawionych prądu, ponieważ ekipy ratownicze nie były w stanie naprawić wszystkich linii energetycznych zniszczonych przez pogodę.

Sylvester Turner, burmistrz Houston, powiedział, że nakazy picia tylko przegotowanej wody mogą obowiązywać do jutra. W kilku miejscowościach nadal ustawiały się kolejki przed kościołami lub parkingami, na których rozprowadzano wodę pitną.

Nie brakowało też gestów solidarności. Kongresmenka Alexandria Ocasio-Cortez, która zebrała 3,2 miliona dolarów dla ofiar zimowej katastrofy, przyleciała z Nowego Jorku do Houston. – Chcemy wam pokazać, że Nowy Jork jest z wami, że cały kraj jest z wami – powiedziała podczas akcji przekazywania zakupionej dla poszkodowanych żywności.

Według amerykańskich mediów, ekstremalny epizod pogodowy siał spustoszenie w południowych i środkowych Stanach Zjednoczonych i kosztował życie co najmniej 40 osób.

Wczoraj w Teksasie temperatury sięgnęły już około 15 st.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy