USA: miliony Amerykanów odczuwają skutki burzy śnieżnej

Artykuł
Fot. PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS

Prezydent Joe Biden zapowiedział wydanie deklaracji, uznającej ten stan za obszar nawiedzony poważną katastrofą. Skutki gwałtownych burz śnieżnych wciąż dotykają miliony Amerykanów, a zwłaszcza mieszkańców Teksasu.

O pomoc federalną wystąpił do Białego Domu republikański gubernator Teksasu Greg Abbott. Apelował o środki niezbędne zarówno dla sprostania natychmiastowym jak też długofalowym potrzebom. Zwrócił uwagę na konieczność zaspokojenia wymogów poszkodowanych ostrą zimą ludzi oraz infrastruktury publicznej.

Bezprecedensowe w południowym stanie warunki spowodowane burzami śnieżnymi pozostawiły miliony mieszkańców bez ogrzewania, prądu i wody pitnej. Na obszarach objętych kataklizmem zmarły co najmniej 34 osoby, w tym 20 w Teksasie.

Stacja CBS News podkreśliła, że jeszcze w czwartek w nocy śnieżyce i niskie temperatury dotykały ponad 100 milionów Amerykanów. Podczas gdy w Teksasie przywrócono dostawy prądu milionom mieszkańców, prawie połowa, czyli 13 milionów, nie ma dostępu do czystej, bieżącej wody.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy