UFO nad amerykańskim okrętem. Pentagon potwierdza autentyczność nagrań

Artykuł
UFO częstokroć kojarzone jest z obcymi cywilizacjami i teoriami spiskowymi
Pixabay/Peter-Lomas

W sieci pojawiło się unikatowe nagranie, ukazujące dziwne, niezidentyfikowane obiekty latające. Trójkątne UFO krążyło nad okrętem amerykańskiej marynarki wojennego. Autentyczność wideo potwierdził Pentagon – poinformowało w poniedziałek radio RMF24.

Wyjątkowe, trwające 18 sekund wideo opublikował w mediach społecznościowych Jeremy Corbell. To filmowiec, od kilku lat zajmujący się tematyką niezidentyfikowanych obiektów latających. Do jego ostatnich produkcji należy m.in. film „Bob Lazar: Strefa 51 i latające spodki” z 2018 roku, który można obejrzeć na platformie Netflix.

Nagranie, które upublicznił Corbell, zostało zarejestrowane nocą w 2019 roku. Twórca otrzymał je od anonimowej osoby.

Latające trójkąty

Na filmie możemy zobaczyć kilka obiektów emitujących światło. Maszyny są w kształcie trójkąta lub piramidy i unoszą się nad statkiem amerykańskiej marynarki wojennej USS Russell. Inną charakteryzującą je cechą jest niezwykła zwrotność - niemal tańczą one w powietrzu.

Marynarka wojenna Stanów Zjednoczonych fotografowała i filmowała UFO w kształcie „piramidy” i „kuliste” zaawansowane pojazdy transmedialne - przekazał w mediach społecznościowych Jeremy Corbell. 

Pentagon potwierdza autentyczność nagrań

Autentyczność nagrania potwierdziła Sue Gough, rzeczniczka Departamentu Obrony USA. Gough powiedziała, że nagranie pochodzi z zasobów specjalnej grupy Unidentified Aerial Phenomenon Task Force (UAPTF), która zajmuje się badaniem przypadków spotkań członków amerykańskiej armii z różnego rodzaju niezidentyfikowanymi obiektami.

- Mogę potwierdzić, iż wspomniane zdjęcia i nagranie zostały wykonane przez personel US Navy. Są one częścią trwającego śledztwa UAPTF - powiedziała

UFO nie znaczy pozaziemski

W ciągu ostatnich lat o temacie UFO robi się coraz głośniej. Na ten temat wypowiadają się nie tylko autorzy książek i filmów, ale także przedstawiciele rządów.

W 2020 roku Departament Obrony Stanów Zjednoczonych ujawnił raporty wojskowe dotyczące spotkań z niezidentyfikowanymi obiektami latającymi. Dokumenty zawierały opisy dziwnych incydentów powietrznych, które zostały uwiecznione przez pilotów Marynarki Wojennej USA na trzech filmach.

UFO to wywodzące się z nazewnictwa wojskowego United States Air Force określenie obiektu latającego (statku powietrznego) niedającego się zidentyfikować jako żaden znany pojazd, ani wyjaśnić żadnym ze znanych zjawisk atmosferycznych. W okresie zimnej wojny utrwaliło się mylne potoczne znaczenie UFO jako pojazdu cywilizacji pozaziemskiej.

Źródło: rmf24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy