Tysiące Holendrów uziemionych w Maroku z powodu pandemii
Tysiące Holendrów nie mogą opuścić Maroka po tym, jak w czwartek rząd w Rabacie wprowadził zakaz lotów między tym krajem a Holandią ze względu na rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem w Niderlandach.
Zakaz ma obowiązywać na razie do 27 października i dotyczy lotów z i do Holandii, a także Niemiec i Wielkiej Brytanii.
Z informacji dziennika „Het Parool” wynika, że w Maroku przebywa ok. 3,5 tys. Holendrów, których loty zostały odwołane i którzy w związku z tym nie mogą wrócić do kraju. Gazeta informuje, że część z nich szuka innych dróg powrotu do domu, np. przez Francję lub Belgię.
„Wystąpiliśmy do marokańskich władz o pozwolenie na odebranie naszych pasażerów, na razie nie ma jednak żadnej decyzji w tej sprawie” – poinformowała rzeczniczka holenderskich linii lotniczych Transavia.
Polecamy Sejm
Wiadomości
Najnowsze
Lewandowski w MLS? Chicago Fire i Inter Miami chcą Polaka
Manasterski: ministerstwo rolnictwa MUSI walczyć z napływającą żywnością do Polski!
Znajomości z PO jako kapitał biznesowy. Onet opisuje kulisy władzy Donalda Tuska i historię Macieja Boguckiego