Tragedia sportowców. Zdewastowano budynek KS Orzeł Biały

Artykuł
Orzeł Biały aktualnie występuje w lidze okręgowej
informacja prasowa

Klub sportowy Orzeł Biały w dzielnicy Piekar Śląskich - Brzezinach Śląskich został zdewastowany. Na skutek włamania wybuchł pożar, który doprowadził do zniszczenia obiektu.

Policja przyjęła zgłoszenie dotyczące włamania do budynku klubu sportowego Orzeł Biały w Brzezinach Śląskich w nocy z 3 na 4 czerwca. Na miejscu pojawili się także strażacy, gdyż w budynku tlił się jeszcze dym.

Zniszczenia są ogromne. Wymiany wymaga m.in. instalacja elektryczna. Niezbędny jest kompleksowy remont całego budynku. Z obiektu zostało skradzione wyposażenie niezbędne do funkcjonowania klubu. Wybito także szyby.

- Patrząc na smutny teraz obiekt, o który dbał Orzeł Biały mam poczucie bezsilności. Kolejna z przykrych i niepotrzebnych dewastacji - poinformował Krzysztof Turzański, wiceprezydent Piekar Śląskich.

W październiku odbędzie się jubileusz KS Orzeł Biały w Brzezinach Śląskich. Dzięki staraniom obiekt przeszedł kompleksowy remont. Jednak ze względu na incydent, odnowione sale uległy zniszczeniu. 

Sportowcy KS Orzeł Biały założyli specjalną zbiórkę. Zebrane środki zostaną przeznaczone na generalny remont klubu oraz uzupełnienie skradzionego sprzętu. Do tej pory udało się zebrać ponad 7 tys. złotych.

Najprawdopodobniej było to celowe podpalenie. Według nieoficjalnych informacji sprawca został zidentyfikowany. Funkcjonariusze ustalają dokładne okoliczności zdarzenia. Każdy, kto posiada jakiekolwiek informacje w tej sprawie, proszony jest o kontakt z policją.

Źródło: facebook/KS-Orzeł-Biały-Brzeziny-Śląskie

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy