Tokio 2020. Zamy przeciwników polskich tenisistów. Będzie ciężko

Artykuł

Rozlosowano drabinkę turniejową w tenisie ziemnym na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn, a nawet w turnieju deblowym.

Iga Świątek nasza największa nadzieja turniejowa, Igrzyska rozpocznie od starcia z Moną Barthel z Niemiec. W przypadku zwycięstwa zmierzy się z wygraną z pary Paula Badosa z Hiszpanii-Kristina Mladenović z Francji. Iga Świątek, na najważniejszej imprezie czterolecia, jest rozstawiona z numerem szóstym. To dla niej wielka nobilitacja.

Bardzo trudne losowanie miała Magda Linette. Polka zmierzy się z turniejową „trójką” Aryną Sabalenką z Białorusi. Gdyby udało się zwyciężyć wyżej notowaną rywalkę, to czeka ją starcie z wygraną meczu Caroline Garcia z Francji-Donna Vekić z Chorwacji.

Z kim zmierzą się panowie i nasze deble?

W turnieju męskim zobaczymy Huberta Hurkacza i Kamila Majchrzaka. Pierwszy z nich, rozstawiony z numerem siódmmym, zmierzy się z Węgrem Martonem Fucsovicsem. W przypadku wygranej Polak zmierzy się z Argentyńczykiem Francisco Cerundolo lub z Brytyjczykiem Liam Broadym.

Kamil Majchrzak w turnieju singlistów, w pierwszej rundzie wpadł na Miomira Kecmanovicia z Serbii. Jeśli wygra, następnie zmierzy się z Ugo Humbertem lub Pablo Andujarem.

W deblu wystąpią Hubert Hurkacz i Łukasz Kubot. Polacy rozpoczną turniej od rywalizacji z Niemcami: Alexandrem Zverevem i Janem-Lennardem StruffemZverev to zawodnik czołówki rankingów singla. Jednak debel, zwłaszcza na Igrzyskach, to gra zespołowa.

Jeśli chodzi o debla pań, to w naszej kadrze wystąpią Alicja Rosolska i Magda Linette. Zagrają one z Amerykankami, Bethanie Mattek-Sands i Jessicą Pegulą.

Źródło: Portal TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy