Magda Linette przegrała finał WTA Tokio

FACEBOOK.COM/MAGDALINETTE

Polska tenisistka, Magdalena Linette, przegrała w finale WTA w Tokie z belgijką Yaniną Wickmayer 6:4, 3:6, 3:6, jednak występ na azjatyckich kortach może zaliczyć do udanych. Dla Polki, udział w finale, był największym sukcesem w karierze.

Magdalena Linette dobrze rozpoczęła spotkanie i dwukrotnie przełamała rywalkę, jednak sama również nie potrafiła "utrzymać" własnego podania. Ostatecznie to Polka zdołała więcej razy przełamać przeciwniczkę i pierwszego seta wygrała 6:4. Dwie następne partie nie były już tak udane w wykonaniu naszej reprezentantki. Yanina Wickmayer oba sety wygrała 6:3 i to belgijka sięgnęła po tytuł turnieju WTA w Tokio. Dla Magdaleny Linette japoński turniej był najlepszym występem w jej singlowej karierze.

Źródło: wtatennis.com