Tokio 2020. Szanse medalowe na wtorek. O której występy biało-czerwonych?

Artykuł
Czy wtorek będzie dniem biało-czerwonych?
Fot: Flickr/Cedars

Reprezentacja Polski zdobyła trzy medale na trwających Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Złoto zdobyła sztafeta mieszana, a dwa srebra wioślarki i kajakarki. Wtorkowy dzień ma jednak przynieść jeszcze kilka medali dla biało-czerwonych.

O godz. 12:15 Eliminacje pchnięcia kulą mężczyzn. W tej konkurencji mamy dwóch naszych reprezentantów. Konrad Bukowiecki i Michał Haratyk to spadkobiercy Tomasza Majewskiego. Obaj młodzi Polacy w normalnych warunkach byliby pewniakami do walki o medale. Jednak w 2021 roku, skarżyli się na urazy i ich forma jest zagadką. Liczmy jednak, że spokojnie awansują do konkursu i powalczą o medale.

12:20 to początek finału skoku o tyczce mężczyzn. Piotr Lisek, który jest faworytem do brązowego medalu, powalczy o coś więcej. Najgroźniejszymi rywalami Polaka, będą Szwed Armand Duplantis i Francuz Renaud Lavillenie. W konkursie nie pojawi się inny z faworytów Sam Kendricks.

O tej samej godzinie, Polski zapaśnik Tadeusz Michalik stoczy bój o brązowy medal. Rywalem będzie 21-letni Węgier Alex Szoke, wicemistrz świata z Belgradu 2020.

Godz. 13:35 to czas wielkiej chwały Polskiej specjalności, czyli rzutu młotem kobiet. Na stadionie w Tokio, o medal powalczą aż trzy Polki. Anita Włodarczyk jest wręcz pewniaczką do medalu, i to do złotego. Malwina Kopron ma wielkie szanse na walkę o brąz. Jeśli da z siebie wszystko, to możemy obejrzeć dominację Polek w konkursie. Pozostaje Joanna Fiodorow, która jest gotowa na sprawienie ogromnej niespodzianki.

O godz. 14:30 Polscy siatkarze halowi zagrają w ćwierćfinale Igrzysk z reprezentacją Francji. Oby groźni Francuzi nie zagrali z taką determinacją jak w minimalnie przegranym meczu z Brazylią. Wygrana sprawi, że podopieczni Vitala Haynena zagrają w półfinale ze zwycięzcą meczu Włochy- Argentyna. Czyli we wtorek 3 sierpnia, Polska ma szansę na pięć medali, nie licząc medalu kajakarek.

baner_tokio_2020_670_670_02

Źródło: Portal TV Republika, TVP Sport

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy