Tokio 2020. Mamy drugi medal na Igrzyskach w Tokio! Złoto zdobyła nasza sztafeta mieszana

Polska sztafeta zdobyła medal w składzie: Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic, Kajetan Duszyński

Polska sztafeta mieszana 4x400 metrów zdobyła złoty medal na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Decydujący był końcowy etap biegu, w którym Kajetan Duszyński wyprzedził wszystkich rywali i zapewnił Biało-Czerwonym triumf. To drugi krążek dla Polski zdobyty w Japonii.

W sobotnim finale, o godz. 14.35 czasu polskiego, rywalizowało aż dziewięć sztafet. Cofnięto dyskwalifikację Amerykanów, zaś później do finału włączono i Niemców, którym wcześniej przyznano miejsce w finale właśnie po dyskwalifikacji sztafety USA. Polska sztafeta zdobyła medal w składzie: Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic, Kajetan Duszyński.

Zmiany tuż przed startem

Trenerzy Aleksander Matusiński i Marek Rożej dokonali zmian w składzie polskiej sztafety mieszanej 4x400 m tuż przed biegiem. Ostał się tylko na czwartej zmianie Kajetan Duszyński, a w miejsce Kowaluka, Baumgart-Witan i Hołub-Kowalik weszli szybsi, indywidualnie lepsi w tym sezonie: Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek i Justyna Święty-Ersetić. I wszyscy spisali się znakomicie!
Wcześniej, we wtorek, Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann wywalczyły srebrny medal w olimpijskim finale wioślarskich czwórek podwójnych. Zwyciężyły Chinki, a trzecie miejsce zajęły Australijki. Był to pierwszy medal wywalczony przez Polskę w Tokio. Wioślarki same sobie założyły medale; tak samo uczyniły ich konkurentki.

Źródło: polskie radio 24