Tokio 2020. Japończycy nie wierzą w bezpieczne Igrzyska

Artykuł
Japonia nie chcę Igrzysk
Fot: Flickr/Matthias Harbers

Więcej niż dwie trzecie mieszkańców Japonii nie wierzy, że w obecnej sytuacji związanej z pandemią COVID-19 da się bezpiecznie przeprowadzić rozpoczynające się w piątek igrzyska olimpijskie-wynika z sondażu opublikowanego przez gazetę „Asahi”.

Według tego dziennika, aż 68 proc. z 1444 ankietowanych wątpi, że organizatorzy imprezy są w stanie kontrolować liczbę zakażeń koronawirusem, a ponad połowa - 55 proc. - wolałaby, żeby igrzyska się nie odbyły. Większość-ok. 75 proc. - poparła  decyzję o braku kibiców na olimpijskich arenach.

W Tokio z powodu pandemii obowiązuje stan wyjątkowy, który nie zostanie zniesiony przed końcem igrzysk.

Przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomas Bach zapewnił w ubiegłym tygodniu, że poziom ryzyka dla mieszkańców Japonii w związku z przyjazdem tysięcy sportowców, dziennikarzy, wynosi zero. Wyraził również nadzieję, że kiedy rozpocznie się rywalizacja o medale, Japończycy zaczną przychylniej patrzeć na igrzyska.

Od początku lipca potwierdzono już kilkadziesiąt przypadków zakażenia COVID-19 u osób, które przyjechały do Japonii. W niedzielę pojawił się pierwszy dodatni test u mieszkańca wioski olimpijskiej.

Igrzyska Olimpijskie potrwają od 23 lipca do 8 sierpnia.

 

 

 

Źródło: polskieradio24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy