To nie koniec noszenia maseczek! Wiemy, gdzie jeszcze trzeba je zakładać

Anna Zyzek 29-08-2022, 20:29
Artykuł
Zdjęcie ilustracyjne
canva.com

Do 30 września rząd przedłużył aktualne ograniczenia epidemiczne. W ich skład wchodzi m.in. obowiązkowe maseczki w szpitalach i aptekach. Rozporządzenie Rady Ministrów w tej sprawie opublikowano dziś w Dzienniku Ustaw.

Oznacza to, że nadal konieczne będzie zakrywanie, przy pomocy maseczki, ust i nosa w budynkach, w których jest prowadzona działalność lecznicza i w aptekach.

Zmienione rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu zagrożenia epidemicznego przewiduje ponadto m.in. przywrócenie obowiązku dostarczania świadczeniodawcy oryginału skierowania na dane świadczenie w postaci papierowej w terminie 14 dni roboczych od dokonania wpisu na listę oczekujących, jak również wprowadzenie regulacji, zgodnie z którą wniosek o przywrócenie na listę oczekujących, świadczeniobiorca będzie mógł zgłosić nie później niż w terminie 14 dni od dnia zakończenia obowiązywania uprawnienia do przywrócenia na tę listę bez konieczności uprawdopodobnienia, że niezgłoszenie się nastąpiło z powodu siły wyższej. 

Czytaj też: Kraska w Republice: możliwy jest powrót miękkich obostrzeń [wideo]

Zmienione rozporządzenie wejdzie w życie 31 sierpnia.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy