TOPR ostrzega. Wzrosło zagrożenie lawinowe w Tatrach
Pokrywa śnieżna na wielu stromych stokach jest związana umiarkowanie bądź słabo. Wyzwolenie lawiny jest możliwe nawet przy małym obciążeniu dodatkowym, w szczególności na stromych stokach – ostrzegł TOPR w komunikacie lawinowym.
TOPR podniósł do najwyższego stopień zagrożenia lawinowego w Tatrach. Jak informuje Pogotowie, w pewnych sytuacjach duże, a w nielicznych przypadkach także bardzo duże lawiny mogą schodzić samoistnie. Warunki w znacznej mierze niekorzystne. Poruszanie się wymaga bardzo dużego doświadczenia i umiejętności oraz posiadania bardzo dużej zdolności do oceny lokalnego zagrożenia lawinowego. Należy unikać stromych stoków. Konieczne jest zachowanie elementarnych środków bezpieczeństwa.
Najnowsze
SPRAWDŹ TO!
Jak Polacy oceniają prezydenta Nawrockiego po 100 dniach? [SONDAŻ]
Natalia Sikora padła ofiarą cyberprzestępstwa! Straciła "kilkadziesiąt" tysięcy złotych - myślała, że nagra płytę z Anthony'm Hopkinsem
Zachodniopomorskie zaczyna: rolnicy wyjadą na drogi