Szybki przerzut Sił Zbrojnych RP. Ćwiczenia na wschodnich poligonach

Artykuł
Celem ćwiczeń taktycznych jest sprawdzenie stopnia przygotowania do realizacji zadań bojowych
Fot. 12 Brygada Zmechanizowana/ Piotr Pytel

Zdolności Sił Zbrojnych RP do szybkiego przerzutu są kluczowe. 12. Szczecińska Dywizja Zmechanizowana rozpoczyna jedne z największych ćwiczeń od lat - poinformował minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

- Zdolności Sił Zbrojnych RP do szybkiego przerzutu są kluczowe. 12 Szczecińska Dywizja Zmechanizowana rozpoczyna jedne z największych ćwiczeń od lat. Żołnierze przemieszczają się właśnie z zachodu na wschodnie poligony - napisał na Twitterze MON.

Jak podaje na swojej stronie internetowej 12. Szczecińska Dywizja Zmechanizowana, celem ćwiczeń taktycznych jest sprawdzenie stopnia przygotowania dowództw, sztabów i pododdziałów do realizacji zadań bojowych, a pierwszą ich fazą jest przemieszczenie na dużą odległość.

- W ćwiczeniu będzie brało udział około 4000 żołnierzy oraz prawie 1000 jednostek sprzętu wojskowego z 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej oraz jednostek bezpośrednio podległych. Pierwsza faza ćwiczenia obejmuje przemieszczenie transportu kołowego na Ośrodek Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie z wykorzystaniem dróg publicznych - napisano.

Źródło: 12. Szczecińska Dywizja Zmechanizowana im. Bolesława Krzywoustego/ Twitter

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy