Szpital Narodowy wznowił działanie. Dziś przyjął pierwszych pacjentów

Artykuł
Szpital Narodowy to ósmy szpital tymczasowy, jaki będzie teraz działał w woj. mazowieckim
Fot. Flickr/@KancelariaPremiera

Szpital na PGE Narodowym, zarządzany przez Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w stolicy, wznowił działanie w czwartek, o godz. 17. Od tej godziny ma też przyjmować pierwszych pacjentów.

- Osiągnęliśmy pełną gotowość. Mamy kadrę, sprzęt i możemy po raz drugi wspomóc stołeczny system ochrony zdrowia, poprawiając liczbę dostępnych łóżek covidowych w Warszawie - wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Błażej Poboży, który w resorcie nadzoruje Departament Zdrowia.

Zgodnie z decyzją wojewody mazowieckiego w szpitalu jest gotowych na razie 100 łóżek covidowych, w tym 10 respiratorowych. Jak zaznaczył wiceszef MSWiA, od grudnia może zostać rozszerzony do 285 łóżek, a potem zależnie od rozwoju sytuacji.

Poboży za uruchomienie szpitala podziękował kierownikowi placówki i pracownikom CSK MSWiA.

- Dziękuję dyrektorowi Arturowi Zaczyńskiemu i jego ekipie z Centralnego Szpitala Klinicznego za determinację i poświęcenie w pracy nad jak najszybszą reaktywacją Szpitala Narodowego - powiedział.

Szpital Narodowy, zgodnie z decyzjami wojewody i ministra zdrowia, to ósmy szpital tymczasowy, jaki będzie teraz działał w województwie mazowieckim.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy