Szczęśliwy finał poszukiwań. Dziewczynka z Kiełczowa odnaleziona!

Artykuł
Małgosia ma niebieskie oczy, blond włosy, ok. 150 cm wzrostu
Fot. materiały prasowe

Zakończyły się poszukiwania 8-letniej Małgosi z Kiełczowa koło Wrocławia. Dziewczynka wyszła w piątek po południu z domu – poinformował rzecznik Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu Łukasz Dutkowiak.

Policjanci otrzymali informację o zaginięciu 8-latki od rodziny. Ze wstępnych informacji wynikało, że dziewczynka bez wiedzy rodziców opuściła miejsce zamieszkania w piątek między godziną 15 a 16.

– Rodzice przez kilka godzin próbowali znaleźć dziecko na własną rękę, kiedy nie przyniosło to rezultatów, zawiadomili policję. Natychmiast przystąpiliśmy do poszukiwań, ogłoszono alarm dla jednostki terenowej, ściągnięto dodatkową liczbę policjantów do pracy. Wszyscy policjanci z Wrocławia i powiatu wrocławskiego posiadają informację na temat zaginięcia dziecka – przekazał Dutkowiak.

Dodał, że poszukiwania były prowadzone przez całą noc. – Przeszukaliśmy kilkanaście hektarów terenu w pobliżu miejsca zamieszkania dziecka. Równolegle prowadziliśmy czynności operacyjne mające na celu ustalenie okoliczności zaginięcia oraz możliwych miejsc pobytu dziewczynki. W poszukiwaniach pomagają psy tropiące – mówił.

W akcji poszukiwawczej brali też udział okoliczni mieszkańcy oraz ochotnicy.

Dziewczynkę znalazła biegająca o poranku kobieta. Wraz z napotkanym mężczyzną odwieźli dziecko do domu. 8-latka miała przez całą drogę w samochodzie milczeć.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy