Szczepionka na Covid-19 już od 5 roku życia

Artykuł
Do tej pory w Polsce przeprowadzono 1,6 mln szczepień dzieci
Fot. Canva

- Europejska Agencja Leków wydała rekomendację szczepionki przeciw Covid-19 dla dzieci w wieku 5-11 lat - poinformował prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych dr Grzegorz Cessak. Do tej pory istniały rekomendacje na szczepienia dzieci w wieku 12-17 lat.

„Po wnikliwej analizie danych dot. skuteczności i bezpieczeństwa zyskujemy skuteczną ochronę dla najmłodszych, ograniczające hospitalizację i ciężki przebieg choroby” - napisał dr Grzegorz Cessak na Twitterze.

W grupie wiekowej od 5 do 11 lat dawka szczepionki Comirnaty będzie niższa niż stosowana u osób starszych. Pierwsze szczepionki dla najmłodszych do Polski mają trafić już w grudniu.

EMA przekazała, że u dzieci w wieku od 5 do 11 lat dawka szczepionki Comirnaty będzie niższa niż stosowana u osób w wieku 12 lat i starszych; podobnie jak w starszej grupie wiekowej, podaje się ją w postaci dwóch wstrzyknięć w odstępie trzech tygodni.

- Apelujemy do rodziców, aby zadbali o zdrowie i życie swoich dzieci - mówił podczas środowej konferencji prasowej - prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych dr Grzegorz Cessak. 

Do tej pory w Polsce przeprowadzono 1,6 mln szczepień dzieci.

Źródło: polsatnews.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy