Przejdź do treści
10:43 Beskidy: W wigilijną noc odprawione zostaną pasterki w góralskiej oprawie
10:16 Warszawa: Usunięto awarię rozjazdu na stacji Warszawa Wschodnia
09:18 Zakopane: Święta w śnieżnej scenerii. Trudne warunki na tatrzańskich szlakach
07:57 Opolskie: Sześć ofiar śmiertelnych wypadku drogowego w Zielęcicach
07:42 Rosja: Trzy osoby, w tym dwóch policjantów, zginęły w wybuchu w Moskwie
07:28 USA: Nowy Jork ponownie rozbłysnął pełnymi rozmachu świątecznymi iluminacjami
06:59 Świat: Zaprzęg świętego Mikołaja ponownie na radarach amerykańskiej obrony powietrznej
06:41 Polska: Pracodawcy i eksperci alarmują o niejasnościach związanych z neutralnością płciową w rekrutacji
Republika Zapraszamy na stoisko Telewizji Republika już od 30 grudnia – przy Placu Niepodległości w Chełmie
Republika Republika zaprasza widzów na specjalny koncert kolęd z Kozłówki, z udziałem Prezydenta RP Karola Nawrockiego oraz Pierwszej Damy Marty Nawrockiej, Wigilia, godz. 20.00
Republika Dzieci w Libanie śpiewają najpiękniejsze polskie kolędy. Na koncert "Oddajmy dzieciom dzieciństwo" zapraszamy do Republiki w Boże Narodzenie o godzinie 20:00
Wydarzenie Telewizja Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm zapraszają na "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Wśród gwiazd m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Bayer Full, Defis, Corona i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory!
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Szczecin zaprasza na XII Żywą Szopkę, 24-26 grudnia, Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Szczecinie - Żydowcach - Kluczu, przy ul. Srebrnej 8
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Londyn zaprasza na koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyka, 2 stycznia, godz. 17.30 (po Mszy św.), w kościele Parafialnym pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Gdyni zaprasza na koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyka, 4 stycznia, godz. 16:00, Kościół p.w. Chrystusa Króla, Gdynia-Mały Kack, ul. Ks.Bp. Jana Bernarda Szlagi 3 (wjazd od ulicy Halickiej)
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na prezentację wystawy w 130 rocznicę urodzin Gen. Stefana Roweckiego „Grota”, wystawa oddziału IPN w Łodzi czynna do 12 stycznia, Krużganki Klasztoru OO. Bernardynów w Piotrkowie Trybunalskim
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Szczepienia w USA. Biden apeluje do Amerykanów

Źródło: Fot. PAP/EPA/Samuel Corum / POOL

Apel Bidena łączy się z jego planem, aby do 4 lipca (Dzień Niepodległości) 70 proc. dorosłych mieszkańców USA otrzymało przynajmniej jeden zastrzyk przeciw koronawirusowi. W celu zmobilizowania społeczeństwa ogłosił tzw. Krajowy miesiąc działania.

- Osiągnięcie 70 proc. pułapu, abyśmy mogli uniezależnić się od Covid-19 i uwolnić się od niego (...) wymaga to zaangażowania wszystkich: rządu federalnego, władz stanowych, lokalnych, plemiennych i terytorialnych, sektora prywatnego, a co najważniejsze Amerykanów - podkreślił Biden.

Ostrzegł, że osobom, które się nie zaszczepią, grożą poważne choroby, śmierć lub będą przenosić wirusa na innych. Podkreślił, że Covid-19 może mieć długotrwałe skutki zwłaszcza dla zdrowia młodych ludzi.

- Na całym świecie ludzie walczą, aby dostać zastrzyk, podczas gdy każdy Amerykanin może go otrzymać w sąsiedniej aptece bez żadnych kosztów i bez czekania - argumentował prezydent.

Jak dodał, szczepienie nie ma nic wspólnego z przynależnością partyjną. Przypomniał, że badania nad szczepionkami prowadzi zarówno administrację demokratyczna, jak i wcześniej republikańska.

Pośród zachęt znajdzie się darmowe piwo. Przyrzekł to jeden z browarów uzależniając ofertę od tego, czy do 4 lipca przynajmniej jedną dawkę przyjmie 70 proc. dorosłych.

Według amerykańskich mediów jest to możliwe. Zwracają uwagę, że Biden zdołał osiągnąć pierwszy cel, gdy do 4 maja dostało pierwszą dawkę 56 proc. społeczeństwa. W niecały miesiąc później odsetek wzrósł do 63 proc. Do 4 lipca brak zatem siedmiu proc. Wymagałoby to podania ok. 550 tys. pierwszych dawek dziennie.

Yahoo News zwraca jednak uwagę, że jeśli do 4 lipca 70 proc. dorosłych Amerykanów zostanie częściowo zaszczepionych, wciąż 30 proc. pozostanie bez szczepienia. Portal przewiduje, że niewiele z tych osób będzie skłonnych to zrobić w najbliższym czasie.

pap

Wiadomości

Atak drona na turecki statek handlowy na Morzu Czarnym. Wstrząsające NAGRANIE

Święta pełne radości i rodzinnego ciepła – życzenia od Redakcji Telewizji Republika

Republika pozwana za mówienie o "taśmach Giertycha". Rachoń komentuje postawę Czarneckiego

Co przyciąga tysiące turystów na jarmark bożonarodzeniowy w Budapeszcie?

SPRAWDŹ TO!

"Wesołych Świąt. Merry Christmas". Prezydent USA z życzeniami dla Polaków

Mimo sędziwego wieku przygotowuje szopkę w miasteczku i świąteczne ciasteczka!

Moc życzeń z Pałacu Prezydenckiego. "Spełnia się wielka obietnica! [WIDEO]

W tym kraju płaca minimalna zostanie w 2026 r. podniesiona o 27 proc.

Tragedia z samego rana. Na drodze zginęło 6 osób [SZCZEGÓŁY]

Wigilijne ABC. Ściąga "przed pierwszą gwiazdką"

Szefowa EBC: AI zmienia strukturę gospodarki

Co zrobić, by wszystkie stacje paliw w Polsce podawały niskie ceny paliwa?

Rosja buduje armię 1,5 miliona żołnierzy. Co za służbę?

Naukowiec z NASA rzuca nowe światło na Gwiazdę Betlejemską

Ujawniono metody Ghislaine Maxwell w uwodzeniu nieletnich ofiar

Najnowsze

Atak drona na turecki statek handlowy na Morzu Czarnym. Wstrząsające NAGRANIE

SPRAWDŹ TO!

"Wesołych Świąt. Merry Christmas". Prezydent USA z życzeniami dla Polaków

Mimo sędziwego wieku przygotowuje szopkę w miasteczku i świąteczne ciasteczka!

Moc życzeń z Pałacu Prezydenckiego. "Spełnia się wielka obietnica! [WIDEO]

W tym kraju płaca minimalna zostanie w 2026 r. podniesiona o 27 proc.

Święta pełne radości i rodzinnego ciepła – życzenia od Redakcji Telewizji Republika

Republika pozwana za mówienie o "taśmach Giertycha". Rachoń komentuje postawę Czarneckiego

Co przyciąga tysiące turystów na jarmark bożonarodzeniowy w Budapeszcie?