Szczepienia dzieci. Dworczyk: Namawiamy wszystkich do tego, żeby się rejestrować

Artykuł
Zapraszamy
facebook/kancelaria.premiera, PORTAL TV REPUBLIKA

Szczepienie dzieci w wieku od 12 do 15 lat przeciwko COVID-19 rozpocznie się od 7 czerwca. Michał Dworczyk podkreśliłó, że będą to szczepienia w punktach szczepień, a od września w szkołach.

- W związku z decyzjami Europejskiej Agencji Leków (EMA) oraz rekomendacjami Rady Medycznej podjęliśmy decyzję, że od 7 czerwca rozpocznie się szczepienie dzieci w wieku od 12 do 15 lat - poinformował na konferencji w KPRM Michał Dworczyk. Dzieci będą szczepione preparatem Pfizera.

Jak dodał, jest to ponad 2,5 miliona uczniów, którzy uczą się w 24 tys. szkół i placówek oświatowych.

- Po dyskusjach, po analizie sytuacji i wymianie opinii przede wszystkim z Ministerstwem Zdrowia, Ministerstwem Edukacji Narodowej, ale również dyskusji na forum komisji wspólnej rządu i samorządu ustaliliśmy, że na razie wszystkie dzieci będą się szczepiły, tak jak dotychczas wszyscy pacjenci, w punktach szczepień populacyjnych i w punktach szczepień powszechnych - tych wszystkich formach szczepień, które są realizowane w ramach Narodowego Programu Szczepień - poinformował szef KPRM.

- Na razie nie rozpoczniemy przed wakacjami szczepień w szkołach. Rozpoczniemy je od września - dodał.

Dworczyk poinformował, że toczą się badania nad dopuszczeniem do szczepień dzieci w wieku 7-12 lat.

- Jest szansa, że we wrześniu będą wyniki tych badań. Jak wyniki tych badań okażą się pozytywne, to w oparciu o rekomendacje Rady Medycznej przy premierze będziemy podejmowali decyzje ws. szczepień dzieci młodszych - przekazał.

Wniosek o rozszerzenie stosowania szczepionki Pfizer/BioNTech przeciw COVID-19 dla dzieci w wieku od 12 do 15 lat Europejska Agencja Leków (EMA) zatwierdziła w ubiegły piątek. W poniedziałek na profilu @szczepimysie na Twitterze poinformowano, że na posiedzeniu Rady Medycznej przy premierze została przyjęta rekomendacja o szczepieniu dzieci wieku od 12 do 15 lat.

- Rada rekomenduje szczepienia przeciw COVID-19 osób od 12. do 15. roku życia preparatem Comirnaty - napisano.

EMA podała, że zalecane stosowanie szczepionki Comirnaty przeciwko COVID-19 u dzieci w wieku 12-15 lat będzie takie samo, jak u osób w wieku 16 lat i starszych. Ma być podawana identycznie w formie dwóch zastrzyków, w odstępie co najmniej trzech tygodni.

Źródło: facebook/kancelaria.premiera, PORTAL TV REPUBLIKA

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy