Szanuj flagę jak Wojsko Polskie. Żołnierze nagrali film

Polska flaga ma proporcje 5:8
Fot. E. Radzikowska-Białobrzeska/KPRP

Polacy coraz chętniej wywieszają biało-czerwone flagi. Trzeba jednak pamiętać, że „świecie flag jest hierarchia, jak w wojsku” i obowiązuje protokół flagowy. Żołnierze Wojska Polskiego przypominają o najważniejszych zasadach prezentowania barw narodowych.

Załoga KTO Rosomak z 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej przypomina, że polska flaga musi być czysta i mieć czytelne barwy. Żołnierze z Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Libanie mówią, że polską flagą nie oddaje się honorów żadnej osobie i nie pochyla się jej przed żadną inną flagą, ani znakiem. Ze spotu można dowiedzieć się, że każda flaga ma swoje miejsce w szeregu. Jeśli są dwie lub cztery flagi, Biało-Czerwona stoi pierwsza z lewej, jeśli trzy – stoi w środku.

Szer. Magdalena Warakomska, z 1. Podlaskiej Brygady OT, reprezentantka Polski w short tracku na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu podkreśla „Biało-Czerwona łączy nas wszystkich – traktujmy ją z honorem”.

Polska flaga ma proporcje 5:8. Te i inne praktyczne informacje można znaleźć na internetowych planszach, a także na wystawach, które będzie można obejrzeć na ogrodzeniach szpitali wojskowych w 17 miastach: w Lublinie, Bydgoszczy, Żarach, Wałczu, Ełku, Szczecinie, Helu, Opolu, Krynicy, Busku-Zdroju, Ciechocinku, Lądku-Zdroju, Wrocławiu, Krakowie, Dęblinie, Gdańsku i w Warszawie.

Źródło: eKai

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy