Symulacja skoku spadochronowego. Nowa atrakcja w Muzeum Armii Krajowej

Artykuł
Atrakcja jest dostępna dla dzieci powyżej 12 roku życia
Fot. pixabay/serafino

W Krakowie, w Muzeum Armii Krajowej, została otwarta nowa atrakcja. Zwiedzający, dzięki technologii wirtualnej rzeczywistości będą mogli doświadczyć wrażeń, jakie towarzyszą ludziom podczas skoku ze spadochronem.

- Nowa atrakcja to efekt zmodernizowania obiektu strzelnicy, która dotychczas cieszyła się ogromną popularnością wśród odwiedzających nasze muzeum. Inspiracją była dla nas historia Polski. Mamy w naszych zbiorach jeden z dwóch kompletnych uniformów cichociemnych oraz oryginalne części wyposażenia - zaznaczyła rzeczniczka prasowa Muzeum AK Barbara Zięba-Godula.

- Są one prezentowane na ekspozycji stałej. Pretekstem jest też obchodzona w tym roku 80. rocznica zrzutu pierwszych cichociemnych na teren okupowanych ziem polskich - dodała.

Wstęp do sali jest możliwy po wykupieniu biletu na muzealne wystawy.

W związku ze znoszeniem obostrzeń i zwiększonym zainteresowaniem zwiedzających Muzeum AK będzie otwarte od wtorku do niedzieli w godzinach 11-18. Niedziela nadal jest dniem bezpłatnego wejścia na wystawy stałe i czasowe. Co więcej, zniesiona zostanie dotychczasowa przerwa techniczna, a dezynfekcja przestrzeni będzie prowadzona na bieżąco.

Źródło: portalsamorzadowy

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy