Świąteczne plakaty Trzaskowskiego: pioruny i „J**** PIS ”. Internauci mają dość

Artykuł
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski
Fot. Twitter/@trzaskowski_

Na „bożonarodzeniowym” plakacie lewicowej aktywistki Oli Jasionowskiej nie znalazło się miejsca dla elementów religijnych. Nie wiadomo nawet, o jakie święta tak naprawdę chodzi. Zamiast Jezusa i stajenki warszawski ratusz zaproponował nam za to kolejne anty-rządowe prowokacje. - Zamiast Świąt Bożego Narodzenia Warszawa Platformy Obywatelskiej proponuje nam jeb** PiS” – skomentował europoseł Patryk Jaki. Plakaty zostały stworzone na zlecenie prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

Plakat autorstwa Oli Jasionowskiej przedstawia zimowy pejzaż i łyżwiarzy ślizgających się wśród ośnierzonych choinek, na lodowisku u podnóża okrągłej budowli i z fragmentem bloku w tle. Na grafice można zauważyć 8 gwiazdek (5 w jednym kolorze, a 3 w innym), co w oczywisty sposób nawiązuje do popularnego wśród opozycji hasła J**** PIS.

Jaki: Trzaskowski plugawi tradycję

Całą sprawę skomentował w mediach społecznościowych europoseł PIS-u Patryk Jaki.

„Nie ma tam żadnych symboli narodzenia Chrystusa. Natomiast jest 8 gwiazdek (5 w innym kolorze i 3 w innym). Tak, nikt z was się nie myli. Zamiast Świąt Bożego Narodzenia Warszawa Platformy Obywatelskiej proponuje nam jeb** PiS” – napisał.

„Dlatego zapomnijcie o kolędach, Kościele, latach wypracowanej przez przodków cywilizacji, kultury i o dobrym wychowaniu. Pamiętajcie, aby przy świątecznym stole, jeśli ktoś nie jest za PO, aby mu krzyknąć wypier*****. Takim barbarzyństwem plugawi dziś tradycje i historie tego wspaniałego miasta Rafał Trzaskowski z PO” – dodał.

 

Rok temu było to samo

Również w zeszłorocznych plakatach promowanych przez stołeczny ratusz próżno było się doszukać nawiązań bożonarodzeniowych. Autorka nie mogła się za to powstrzymać przed pokazaniem swojej proaborcyjnej obsesji, przepełniając swoje plakaty symbolami ludobójczego Strajku Kobiet.

Internauci komentują

Internauci przy komentowaniu plakatów warszawskiego ratusza zwracają uwagę, że są one „ponure i złowrogie” i bije z nich „samotność”. Podkreślają, że za kontrowersyjnym plakatem stoi pracująca w biurze marketingu warszawskiego ratusza autorka znaku Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

Źródło: tvp.info, Twitter

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy