Przejdź do treści
Republika Zapraszamy na stoisko Telewizji Republika już od 30 grudnia – przy Placu Niepodległości w Chełmie
Republika Republika zaprasza widzów na specjalny koncert kolęd z Kozłówki, z udziałem Prezydenta RP Karola Nawrockiego oraz Pierwszej Damy Marty Nawrockiej, Wigilia, godz. 20.00
Republika Dzieci w Libanie śpiewają najpiękniejsze polskie kolędy. Na koncert zapraszamy do Republiki w Boże Narodzenie o godzinie 20:00
Wydarzenie Telewizja Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm zapraszają na "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Wśród gwiazd m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Bayer Full, Defis, Corona i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory!
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Zdjęcia podbijają internet. Zmiany w Afganistanie widoczne gołym okiem

Źródło: Fot. Twitter/@MBeblo

Clarissa Ward jest jedną z najbardziej znanych zagranicznych korespondentek amerykańskiej stacji CNN. W tym roku relacjonowała przejmowanie Afganistanu przez talibów. Wygląda na to, że dziennikarka po zmianie władzy musiała dostosować się do nowych warunków.

Choć w swoich relacjach Ward przekonuje o pozytywnym stosunku talibów do zagranicznych mediów i odcina się od radykalnych osądów na temat reżimu, zestawienie jej zdjęć sprzed i po zajęciu Kabulu roznosi się po sieci jako przykład radykalizacji nastrojów w stolicy Afganistanu. Na pierwszym z nich, dziennikarka ubrana jest w zachodni strój, na kolejnym ma już na sobie abaję i hidżab.

Ten sam kanał telewizyjny (@CNN), ten sam reporter (@clarissaward), to samo miasto (Kabul). Przed zdobyciem Kabulu przez talibów i po: pic.twitter.com/jayPhAMpcO

— Zbigniew Podłucki ???????? #DDM (@Z_byszek) August 17, 2021

Sama reporterka podkreśla, że zestawianie tych dwóch zdjęć jest bezzasadne, gdyż zdjęcie bez hidżabu zostało wykonane na terenie prywatnej posesji. Jak napisała Ward, nawet przed przejęciem władzy przez talibów nosiła publicznie chustę na głowie, jednak nie zakrywała całkowicie włosów i nie nosiła abai. Jej zdaniem jest to pewna różnica.

This meme is inaccurate. The top photo is inside a private compound. The bottom is on the streets of Taliban held Kabul. I always wore a head scarf on the street in Kabul previously, though not w/ hair fully covered and abbaya. So there is a difference but not quite this stark. pic.twitter.com/BmIRFFSdSE

— Clarissa Ward (@clarissaward) August 16, 2021

Mimo to, obraz jest zdecydowanie sugestywny i wiele mówi na temat porządków, jakie talibowie zaprowadzili w Afganistanie po przejęciu władzy. 

 

 

Stefczyk.info

Wiadomości

morska farma wiatrowa

USA: STOP dla farm wiatrowych z powodów bezpieczeństwa narodowego

Holandia: Samochód wjechał w tłum podczas parady świateł

Trump: Musimy mieć Grenlandię. Tam wszędzie rosyjskie i chińskie statki

Szwedzi wyłączyli reaktor atomowy

USA będą budować pływające fortece. Będą większe od niszczycieli

Rosja o rozmowach w Miami. Gdzie jest pokój?

Rosjanie ponownie uderzyli w Odessę

Trump powiedział, że po raz ostatni zgrywa twardziela

Kopalnia Pniówek: Dwóch górników nie żyje

Ostrzeżenie na święta Bożego Narodzenia. Taka jest ich natura

Kolejny świetny sondaż dla Karola Nawrockiego. Na nic się zdały hejterskie ataki

Szokujący sondaż. Ugrupowanie Brauna rośnie kosztem Konfederacji

"To jest groteska, to jest żenujące". Stefaniuk o mailu do prześladowanej urzędniczki

Zatrzymania ws. hejtu po śmierci 11-latki z Jeleniej Góry

Nawrocki: Panie Premierze, trzeba budować mniejszość blokującą ws. Mercosur, a nie gadać

Najnowsze

kopalnia węgla - zdjęcie poglądowe

Kopalnia Pniówek: Dwóch górników nie żyje

reaktory elektrowni Forsmark w Szwecji

Szwedzi wyłączyli reaktor atomowy

pancerniki nowej klasy

USA będą budować pływające fortece. Będą większe od niszczycieli

Pieskow

Rosja o rozmowach w Miami. Gdzie jest pokój?

Odessa

Rosjanie ponownie uderzyli w Odessę

morska farma wiatrowa

USA: STOP dla farm wiatrowych z powodów bezpieczeństwa narodowego

dramat w Nunspeet

Holandia: Samochód wjechał w tłum podczas parady świateł

Grenlandia

Trump: Musimy mieć Grenlandię. Tam wszędzie rosyjskie i chińskie statki