Dziś w Parlamencie Europejskim odbędzie się debata nad raportem, który jest rocznym sprawozdaniem na temat równości pomiędzy kobietami i mężczyznami w Unii Europejskiej. Dokument autorstwa portugalskiej eurodeputowanej Inês Zuber postuluje „prawo do aborcji”, wdrażanie polityki genderowej we wczesnej edukacji dzieci oraz zrównanie homoseksualnych związków partnerskich z małżeństwem.
Tego typu rozwiązania mogą być narzędziem do stygmatyzacji krajów, które przeciwstawiają się aborcji, edukacji gender czy legalizacji związkom homoseksualnym.
Dokument ten jest sprzeczny z politycznym stanowiskiem Parlamentu, które zajął w sprawie raportu Estrelii, nade wszystko jednak jest sprzeczny z prawem traktatowym UE, z Kartą Praw Podstawowych oraz z orzecznictwem Wielkiej Izby Trybunału Sprawiedliwości UE – czytamy na stronie internetowej Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.
Europejska Partia Ludowa również zgłosiła projekt, mający stanowić alternatywę dla raportu Zuber. Problem w tym, że nie różni się on istotnie od pomysłu portugalskiej eurodeputowanej. Oba projekty mają być poddane pod głosowanie we wtorek. Natomiast w środę PE ma głosować nad rezolucją w sprawie swobody przepływu pracowników. Jej przyjęcie będzie skutkowało m.in. tym, że Polskę będzie wiązać dyrektywa UE.
Swoboda przepływu pracowników jest jednym z filarów UE. Jednak lobby LGBT w Parlamencie Europejskim chce ją wykorzystać, by zmusić kraje chroniące naturalne małżeństwo do uznania związków partnerskich i małżeństw homoseksualnych poprzez nakazanie uznawania, i tym samym uznania skuteczności, dokumentów stanu cywilnego wydanych w innym kraju UE, czyli m.in. dokumentów stwierdzających małżeństwo, adopcję dziecka lub zmianę płci. Każde państwo, w tym Polska, niezależnie od treści prawa wewnętrznego zmuszona będzie uznać za małżeństwo parę homoseksualistów, którzy dokument taki uzyskają n.p. w Hiszpanii lub Anglii, zaś odmowa adopcji takiemu „małżeństwu” będzie aktem dyskryminacji – pisze Ordo Iuris. Jest to sprzeczne z porządkiem prawnym UE, który wyraźnie stwierdza, że polityka swobodnego przepływu pracowników nie ma wpływu na sposób rozumienia małżeństwa lub dopuszczalność instytucjonalizowania związków pozamałżeńskich– dodaje.
Komitet ds. Zatrudnienia i Spraw Socjalnych również złożył projekt rezolucji legislacyjnej. Jest to poprawka nr 64, która rozpatruje kwestie swobodnego przepływu pracowników bez dokooptowywania ideologii LGBT.
Ponadto, obywatele Unii już protestują przeciwko kontrowersyjnym projektom. Ponad 21 tysięcy osób zwróciło się o odrzucenie raportu Inês Zuber. W internecie pojawiają się też petycje przeciw podobnym projektom.
Polecamy Nasze programy
Wiadomości
Najnowsze
Błaszczak: Tuskowi bardzo doskwiera opracowanie prof. Cenckiewicza i red. Rachonia, bo ujawnia całą prawdę