Przejdź do treści
Polko, Polaku: Idź na wybory! Zachęć innych do głosowania! Teraz decyduje się los Polski! Wyjdź z domu, zabierz kogoś kto jeszcze nie głosował!
18:11 Sławomir Mentzen, jeden z liderów Konfederacji, zwrócił się z apelem o udział w wyborach
19:01 Frekwencja w 2. turze wyborów, na godz. 17, wyniosła 54,91 proc. Frekwencja była wyższa niż podczas 1. tury, gdy wyniosła 50,69 proc.
Republika Wieczór Wyborczy Republiki: Polacy wybierają, my komentujemy! Startujemy w niedzielę od godziny 19:50.
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

Ukraińscy żołnierze wyrwali się z zasadzki. Są jednak na terytorium Rosji

Źródło: Telewizja Republika

Dowództwo operacji antyterrorystycznej na wschodzie Ukrainy potwierdziło, że część żołnierzy 72. brygady zmechanizowanej sił zbrojnych tego kraju wyrwała się z okrążenia terrorystów i schroniła się na terytorium Rosji.

Wcześniej o przekroczeniu granicy przez kilkuset żołnierzy ukraińskich informowały władze rosyjskie.

Rzecznik operacji antyterrorystycznej Ołeksij Dmytraszkiwski oświadczył, że żołnierze ci opuścili swoje pozycje pod silnym ostrzałem przeciwnika i po całkowitym wyczerpaniu zapasów amunicji.

– Po prawie czterech godzinach ostrzału podjęto decyzję o rozdzieleniu brygady. Jedna część wyrwała się z okrążenia, a druga osłaniała ich ogniem. Gdy zakończyła się amunicja (…) resztki 72. brygady udały się do Federacji Rosyjskiej – powiedział Dmytraszkiwski w wywiadzie dla jednej z ukraińskich stacji telewizyjnych.

Rzecznik nie uściślił liczby żołnierzy, którzy znaleźli się w Rosji. Wcześniej rosyjskie media podały, że o schronienie w tym kraju poprosiło ponad 430 ukraińskich wojskowych.

Przedstawiciel rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa Wasilij Małajew przekazał agencji Interfax, że dziś w nocy ukraińscy żołnierze zwrócili się o udostępnienie im korytarza humanitarnego. Rosyjska straż graniczna „przepuściła 438 wojskowych ukraińskiej armii” – powiedział.

Według Interfaxu w najbliższym czasie żołnierze ci zostaną przetransportowani na jedno z rosyjsko-ukraińskich przejść granicznych i przekazani stronie ukraińskiej.

Tymczasem w Zaporożu na południowym wschodzie Ukrainy prokuratura wojskowa prowadzi śledztwo w sprawie 41 żołnierzy, którzy w ubiegłym tygodniu również przeszli ze strefy walki z terrorystami na terytorium Rosji. Prokuratura podejrzewa ich o uchylanie się od pełnienia służby w warunkach bojowych.

Wcześniej sugerowano, że oddział zdezerterował do Rosji. Gdy żołnierze powrócili na Ukrainę i znaleźli się na zachód od strefy walk, w Zaporożu, miejscowy prokurator wojskowy wnioskował o ich aresztowanie. Sąd nie przychylił się do tej prośby i pozostawił domniemanych dezerterów na czas śledztwa na wolności.

pap

Wiadomości

Skandal w Kanadzie: wyrzucili męża zaufania z lokalu wyborczego

PKW podała frekwencję wyborczą

Woś interweniuje w Raciborzu. Flaga Polski wraca na swoje miejsce

Mentzen apeluje: Idźcie na wybory!

Paryż: Dwie osoby nie żyją, setki rannych

Tragedia w Nigerii. 22 sportowców zginęło w wypadku drogowym, autobus spadł z mostu [WIDEO]

Tomasz Ognisty: w komisji wyborczej nie ma flagi Polski, za to jest flaga Niemiec

Prezydent Andrzej Duda oddał głos w II turze wyborów prezydenckich

Co wydarzyło się w Polsce 1 czerwca?

Wybory w Korei Południowej pod znakiem USA i Chin

„Wakacje od wojny”. Piękna akcja dla dzieci z Syrii

Łukasz Pawłowski - Ogólnopolska Grupa Badawcza

Józef Orzeł z RKW alarmuje w sprawie możliwych nieprawidłowości wyborczych

Skandaliczny wpis Żukowskiej. Stanowski ostro o Lewicy. Bezdomny Tusk. Odlot Radka

Niepokojące sygnały: członek komisji wyborczej usunięty za próbę dokumentowania głosów na zaświadczenia

Najnowsze

Skandal w Kanadzie: wyrzucili męża zaufania z lokalu wyborczego

Paryż: Dwie osoby nie żyją, setki rannych

Tragedia w Nigerii. 22 sportowców zginęło w wypadku drogowym, autobus spadł z mostu [WIDEO]

Tomasz Ognisty: w komisji wyborczej nie ma flagi Polski, za to jest flaga Niemiec

Prezydent Andrzej Duda oddał głos w II turze wyborów prezydenckich

PKW podała frekwencję wyborczą

Woś interweniuje w Raciborzu. Flaga Polski wraca na swoje miejsce

Mentzen apeluje: Idźcie na wybory!