Ujawniono tajne rosyjskie dokumenty: Kreml stworzył strategię wpływania na wybory w USA

Think tank powiązany z rosyjskim rządem i kontrolowany przez Władimira Putina miał opracować specjalny plan wpływania na wynik wyborów prezydenckich w USA w 2016 roku – podaje agencja Reutera.
Agencja informacyjna powołuje się na relację amerykańskich urzędników, którzy z kolei przywołali dwa tajne dokumenty stworzone przez rosyjski think tank.
Jak czytamy w artykule, zdaniem amerykańskich służb zawarta w nich strategia miała skutecznie ingerować w wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych, które odbyły się 8 listopada 2016 roku. Reuters zaznacza, że Amerykanie dotarli do dokumentów ale już po wyborach wygranych przez Trumpa.
Kreml odpiera wszelkie zarzuty.
Polecamy Sejm
Wiadomości
Najnowsze

"Ich poświęcenie w drodze ku wolnej Ojczyźnie, jest naszym zobowiązaniem". W Braniewie odsłonięto pomnik Żołnierzy Wyklętych

Dworzec Centralny zostanie zamknięty. Wiemy na jak długo

Tragedia w Kołobrzegu. Nie żyje półtoraroczne dziecko, które było pod opieką dziennych opiekunów
