Przejdź do treści
Republika Wieczór Wyborczy Republiki: Polacy wybierają, my komentujemy! Startujemy w niedzielę od godziny 19:50.
14:35 Poszukiwany od 11 lat, 32-letni mężczyzna, został zatrzymany w Lublinie. Został on skazany na karę więzienia za przestępstwa narkotykowe i był ścigany trzema listami gończymi. Trafił już do więzienia
13:59 Uwaga! IMGW wydał ostrzeżenia dla sześciu województw. W ciągu następnych 24 godzin czeka nas drastyczne załamanie pogody
13:40 Akcja "Solidarni z Batmanem", na profilu Tomasza Sakiewicza na X przekroczyła już ponad 200 tysięcy wyświetleń w zaledwie kilka godzin!
13:15 Jacek Wrona w Porębie o pakcie migracyjnym: władza się ochroni, ludzie zostaną sami
11:40 Policjanci z KWP w Poznaniu zatrzymali 7 osób podejrzanych o nielegalne składowanie odpadów. Proceder odbywał się w pow. kolskim, na terenie byłej żwirowni. Zatrzymanym grozi do 10 lat więzienia
Wydarzenie "Warsaw Boxing Cup" - Pamięci Żołnierzy Walczących w Bitwie Pod Monte Cassino. 31 maja godz. 16:00. "107 Granda na pięści". 1 czerwca godz. 11:00. Ul. Łazienkowska 6a, Warszawa
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Nysie zaprasza na spotkanie z Danielem Obajtkiem oraz Michałem Dworczykiem, 5 czerwca (czwartek), g. 19:00, Nyski Dom Kultury ul. Wałowa 7
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Gdańsk II zaprasza na protest - Nie dla nielegalnej imigracji!, 8 czerwca (niedziela), g. 12, pod Radą Miasta Gdańska ul. Wały Jagiellońskie 1
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

UWAGA! Kreml przygotowuje nową inwazję na Ukrainę! Zagrożona Polska!

Źródło: Flickr

Zwiększenie potencjału wojennego Rosji niesie ze sobą realne zagrożenie dla Polski i państw Europy - informuje portal jagiellonia.org.

W 2015 roku Putin postanowił wycofać kraj z Traktatu o Ograniczeniu Uzbrojeń w Europie. Odtąd również reżim podjął tworzenie na swej zachodniej granicy trzech nowych dywizji – po 10 tysięcy żołnierzy w każdej. Rzeczywiste jednak liczby, jak twierdzą specjaliści, będą wiele razy większe. Faktycznie tworzone są mobilne siły szybkiego reagowania, zdolne w krótkim czasie dokonywać działań zaczepnych.

Wydanie The Wall Street Journal pisze, że podczas rosyjskich ćwiczeń Zapad 2017 we wrześniu może dojść do nowego kryzysu w pobliżu granic krajów bałtyckich. Sama Rosja twierdzi, że w ćwiczeniach weźmie udział 3000 żołnierzy. Taka właśnie liczba pozwala Moskwie nie informować NATO o szczegółach.

Były naczelny dowódca Połączonych Sił Zbrojnych NATO w Europie Philip Breedlove uważa, że Rosja kłamie i w manewrach wojskowych uczestniczyć będzie około 100 tysięcy żołnierzy. Wojskowi NATO twierdzą, że będą to największe ćwiczenia wojskowe FR przy granicach zachodnich.

Ministerstwo obrony Rosji oznajmiło o zamiarze wysłania w 2017 roku na Białoruś 4162 wagonów sprzętu wojskowego. Jest to 33 razy więcej, niż w roku 2015 i 83 razy więcej niż w 2016 roku.

Wojskowi eksperci porównują przygotowania do ćwiczeń wojennych Zapad 2017 do przygotowań do faktycznej okupacji Białorusi. Na przykład, minister obrony Estonii Margus Tsahkna uważa, że ćwiczenia wojskowe FR Zapad 2017 – to faktycznie początek okupacji Białorusi. Powołał się na dane wywiadu Estonii i innych państw Sojuszu, które świadczą o zamiarze FR nie wyprowadzać jej żołnierzy z Białorusi po ukończeniu ćwiczeń. „Dla rosyjskich wojskowych, udających się na Białoruś, jest to bilet w jedną stronę”, – powiedział przewodniczący resortu wojskowego Estonii.

CZYTAJ WIĘCEJ TUTAJ

http://jagiellonia.org

Wiadomości

Nasza Czytelniczka alarmuje o tragicznej sytuacji psychiatrii dziecięcej

Kompromitacja Tuska. Stanowski i Mazurek miażdżą Komorowskiego! Odlot Hołowni

Polityczna zemsta? Komendant Waszczuk z zarzutami po interwencji Jachiry i Zielińskiej

Jacek Wrona w Porębie o pakcie migracyjnym: władza się ochroni, ludzie zostaną sami

Ruch obrony granic to świetna inicjatywa

Solidarni z Batmanem! Akcja Tomasza Sakiewicza ma już ponad 200 tys. wyświetleń

Prowincjał reaguje. Jezuita ukarany za skandaliczny wpis o Tragedii Smoleńskiej

Kobylarz: Nielegalna imigracja to zagrożenie!

Michał Połuboczek apeluje: Idźmy do wyborów. Zadecydujmy

Bąkiewicz na proteście w Porębie: będziemy podnosić temat migracji w całej Polsce

Wielkopolskie: Policjanci zatrzymali 7 osób zamieszanych w proceder składowania odpadów

Czeka nas drastyczne załamanie pogody. IMGW wydaje ostrzeżenia dla sześciu województw

Polityczne podsumowanie tygodnia Republiki. Trwa cisza wyborcza

Nie dla imigracji - protest w Porębie

Robert Bąkiewicz w Republice: obóz zamknięty w Porębie to skandal!

Najnowsze

Nasza Czytelniczka alarmuje o tragicznej sytuacji psychiatrii dziecięcej

Ruch obrony granic to świetna inicjatywa

Solidarni z Batmanem! Akcja Tomasza Sakiewicza ma już ponad 200 tys. wyświetleń

Prowincjał reaguje. Jezuita ukarany za skandaliczny wpis o Tragedii Smoleńskiej

Kobylarz: Nielegalna imigracja to zagrożenie!

Kompromitacja Tuska. Stanowski i Mazurek miażdżą Komorowskiego! Odlot Hołowni

Polityczna zemsta? Komendant Waszczuk z zarzutami po interwencji Jachiry i Zielińskiej

Jacek Wrona w Porębie o pakcie migracyjnym: władza się ochroni, ludzie zostaną sami