UE: Zaplanowano wideokonferencję. Wezmą w niej udział współpracownicy Nawalnego
Z inicjatywy Stałego Przedstawicielstwa RP przy UE odbędzie się w poniedziałek wideokonferencja ze współpracownikami uwięzionego w Rosji opozycjonisty Aleksieja Nawalnego.
W spotkaniu wezmą udział ambasadorowie 27 państw Wspólnoty, przedstawiciele Europejskiej Służby Działań Zewnętrznych, a także ambasadorowie USA, Wielkiej Brytanii, Kanady i Ukrainy.
Według informacji uzyskanych przez PAP ze źródeł unijnych, spotkanie jest reakcją na przebieg wizyty w Moskwie szefa dyplomacji UE Josepa Borrella. W trakcie tej wizyty władze rosyjskie wydaliły troje dyplomatów z Polski, Szwecji i Niemiec, którzy obserwowali demonstracje w obronie Nawalnego.
PAP
Komentarze
Najnowsze
RCB bije na alarm. Sytuacja robi się coraz bardziej niebezpieczna
Zielona Góra: awantura z politykami KO o imigrantów, mieszkańcy zdecydowanie zaprotestowali!
SPRAWDŹ TO!
Giertych przekroczył granicę! Tak skomentował relację prezydenta Nawrockiego