Przejdź do treści
09:09 Ukraina: Rosja zaatakowała minionej nocy 96 dronami i trzema rakietami
08:58 Beskidy: Bardzo dobre warunki na szlakach. W górach ciepło i pogodnie
08:39 Świat: W USA ceny ropy idą w dół na otwarciu nowego tygodnia
08:06 Świat: Wiceprezydent USA J.D. Vance przybył z czterodniową wizytą do Indii
07:52 IMGW: burze z opadami do 30 mm na Dolnym Śląsku
07:11 Bieszczady: Na przełomie kwietnia i maja częściej można spotkać żmije
07:09 Ukraina: Derusyfikacja objęła ok. 80 tys. nazw ulic i miejscowości oraz 5 tys. pomników
07:04 Polska: Pożar w Biebrzańskim PN rozszerza się - w dzień znowu akcja z użyciem m.in. śmigłowców
06:13 USA: Oklahoma i Teksas pod naporem niszczycielskich burz i tornad
Debata Republiki Kolejna debata kandydatów na Prezydenta RP, której organizatorem będzie Telewizji Republika już 9 maja – proszę śledzić naszą antenę, portal i media społecznościowe
Spotkanie 29 kwietnia o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie z publicystą TV Republika - Jakubem Maciejewskim. Miejsce: Wojewódzka Biblioteka Publiczna, ul. Ściegiennego 13, Kielce
Republika Uwaga, lokalne muxy nie nadają od 1 kwietnia Republiki. Chcąc oglądać naszą stację trzeba przejść na Mux 8
Republika Solidarni z Republiką! Każda wpłata od Państwa jest dla nas ogromnym wyrazem wsparcia. Wpłaty można dokonać, wykonując przelew: Fundacja Niezależne Media, nr konta: 78 1240 1053 1111 0010 7283 0412, dopisek: Darowizna na wolne media
Radio Republika Zachęcamy do słuchania naszego internetowego Radio Republika na stronie radiotvrepublika.pl
NBP NBP informuje: Narodowy Bank Polski działając niezależnie od nacisków politycznych, zapewnia stabilność cen i wspiera zrównoważony rozwój gospodarki. Niezależność banku centralnego to fundament silnej gospodarki. NBP działa na rzecz dobrobytu Polaków

Rząd USA: Antifa to organizacja terrorystyczna, którą wspiera Soros

Źródło: yournewswire.com

DHS stwierdza, że Antifa to organizacja terrorystyczna. Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego ogłosił, że Soros finansuje lewicową grupę Antifa, będącą domową organizacją terrorystyczną. Na stronie internetowej DHS możemy przeczytać, o tak zwanej grupie "antyfaszystowskiej", która koncentruje się na kwestiach "związanych z rasizmem, seksizmem i antysemityzmem".

Z raportu DHS wynika, że: Samodzielnie opisane grupy Antifa powstały w Stanach Zjednoczonych i w kilku większych miastach, takich jak Nowy Jork, Filadelfia, Chicago i San Francisco. Większość anarchistycznych grup z New Jersey jest związana z ruchem Antifa i przeciwstawia się rasizmowi i egzekwowaniu prawa. Grupy Antifa koordynują się regionalnie i uczestniczą w protestach. Są trzy luźno zorganizowane oddziały w New Jersey, znane jako North Jersey Antifa, South Jersey Antifa i HubCity Antifa New Brunswick. 28 marca doszło do ''małej wojny'' pomiędzy członkami grupy Antifa a zwolennikami Prezydenta USA podczas rajdu w Seaside Heights. Ze względu na wcześniejsze informacje o wydarzeniu w mediach społecznościowych, miejscowi i stanowi funkcjonariusze organów ścigania ograniczyli konflikt do minimum.

Ciągle trwają gwałtowne konfrontacje między członkami Antifa a białymi supremistami. 18 kwietnia, po Rajdzie Wolności Obywatelskich Patriotów w Berkeley, członek Antifa napisał: "Każdy hitlerowiec, który uderza, jest zwycięzcą''. 29 marca, w odpowiedzi na stanowisko Antifa w mediach społecznościowych, grupa milicji narodowych napisała Artykuł online, który mówił, że jeśli Antifa przejmie władzę to wolność słowa zostanie brutalnie stłumiona. Filadelfia Antifa korzystała z Facebooka, aby zachęcić swoich zwolenników do zakłócenia wydarzeń "Make America Great Again" w Filadelfii. Obecność Antify spowodowała, że władze przerwały imprezę z powodu problemów związanych z bezpieczeństwem.

11 lutego członkowie załogi, zaatakowali dwóch braci w barze w Nowym Jorku po obejrzeniu antyfaszystowskiej naklejki, z tyłu telefonu jednej z ofiar.

yournewswire.com

Wiadomości

Nie żyje papież Franciszek. Wydanie specjalne w Republice

Tą homilią na Wielkanoc papież Franciszek się z nami pożegnał

BĘDZIEMY AKTUALIZOWAĆ

PILNE: Nie żyje papież Franciszek

HIT DNIA

Lis przekroczył wszelkie granice. Pisze o Trzaskowskim i... Jezusie

Uwaga na burze z opadami do 30 mm na Dolnym Śląsku

SPRAWDŹ TO!

Śniadanie wielkanocne dla potrzebujących. TVN24 się pomylił! WIDEO

Niszczycielskie burze i tornada nad Oklahomą i Teksasem

Kolejny dzień świąt. Czy znasz zwyczaje wokół Poniedziałku Wielkanocnego?

#KlubRepubliki | o. dr Kotyński: ogromna ofensywa lewicowa dąży do wielkiego totalitaryzmu!

Chińskie pontony dla migrantów sprzedawane online

Rosja stosuje zakazaną broń? Prawo międzynarodowe tego zabrania

Czy cuda potwierdzą jego wyjątkową pobożność?

Huti twierdzą, że amerykański atak spowodował 12 ofiar śmiertelnych

Samolot z Polski zmuszony do lądowania w Niemczech

Niebezpieczny trend na TikToku. Francja alarmuje KE

Najnowsze

Nie żyje papież Franciszek. Wydanie specjalne w Republice

Uwaga na burze z opadami do 30 mm na Dolnym Śląsku

SPRAWDŹ TO!

Śniadanie wielkanocne dla potrzebujących. TVN24 się pomylił! WIDEO

Niszczycielskie burze i tornada nad Oklahomą i Teksasem

Kolejny dzień świąt. Czy znasz zwyczaje wokół Poniedziałku Wielkanocnego?

Tą homilią na Wielkanoc papież Franciszek się z nami pożegnał

BĘDZIEMY AKTUALIZOWAĆ

PILNE: Nie żyje papież Franciszek

HIT DNIA

Lis przekroczył wszelkie granice. Pisze o Trzaskowskim i... Jezusie