Przejdź do treści
W Republice Dziś o 20:20 gośćmi Danuty Holeckiej będą: Krzysztof Szczucki z Prawa i Sprawiedliwości oraz Marek Woch z Bezpartyjnych Samorządowców
14:56 Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski potwierdził, że w najbliższą niedzielę planuje spotkać się z prezydentem USA Donaldem Trumpem - przekazała agencja Reutera. Spotkanie dotyczyć będzie m.in. planu pokojowego i gwarancji bezpieczeństwa
14:02 IMGW wydał ostrzeżenia I stopnia przed marznącymi opadami deszczu powodującymi gołoledź dla województw: podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, dolnośląskiego, podlaskieg0, lubelskiego, pomorskiego, wielkopolskiego oraz warmińsko-mazurskiego
13:50 Co najmniej osiem osób zginęło, a 27 zostało rannych w zamachu terrorystycznym, do którego doszło w piątek w meczecie uczęszczanym przez alawitów w mieście Homs na zachodzie Syrii
13:00 Ministerstwo spraw zagranicznych Chin poinformowało w piątek o nałożeniu sankcji na 10 obywateli USA i 20 amerykańskich firm zbrojeniowych za sprzedaż broni Tajwanowi
12:02 Najwięcej badanych, bo 47,5 proc., obawia się w 2026 roku problemów z dostępem do służby zdrowia; pogorszenie zdrowia własnego lub bliskich to powód do niepokoju dla 45,3 proc. - wynika z sondażu dla Wirtualnej Polski
10:14 W pierwszy dzień świąt policjanci przeprowadzili ponad 12 tysięcy interwencji. Zatrzymali 155 nietrzeźwych kierowców i 142 osoby poszukiwane. W wypadkach drogowych zginęły 2 osoby
09:15 Dwie starsze osoby zginęły w pożarze w miejscowości Sukowicze (podlaskie), do którego doszło w czwartek późnym wieczorem
07:32 Kościół katolicki drugiego dnia oktawy świąt Bożego Narodzenia wspomina św. Szczepana – pierwszego męczennika. Obecnie prześladowanych z powodu wiary jest ponad 380 mln chrześcijan w 78 krajach (dane organizacji Open Doors)
Wydarzenie Telewizja Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm zapraszają na "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Wśród gwiazd m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Bayer Full, Defis, Corona i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory!
Republika Zapraszamy na stoisko Telewizji Republika już od 30 grudnia – przy Placu Niepodległości w Chełmie
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Szczecin zaprasza na XII Żywą Szopkę, 24-26 grudnia, Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Szczecinie - Żydowcach - Kluczu, przy ul. Srebrnej 8
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Londyn zaprasza na koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyka, 2 stycznia, godz. 17.30 (po Mszy św.), w kościele Parafialnym pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" w Olsztynie zaprasza na spotkanie z posłem Andrzejem Śliwką, które odbędzie się w Szczytnie, przy ul. Solidarności 9 (świetlica Spółdzielni Mieszkaniowej), 3 stycznia 2026 r. (sobota) o godz. 17:00
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Gdyni zaprasza na koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyka, 4 stycznia, godz. 16:00, Kościół p.w. Chrystusa Króla, Gdynia-Mały Kack, ul. Ks.Bp. Jana Bernarda Szlagi 3 (wjazd od ulicy Halickiej)
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na prezentację wystawy w 130 rocznicę urodzin Gen. Stefana Roweckiego „Grota”, wystawa oddziału IPN w Łodzi czynna do 12 stycznia, Krużganki Klasztoru OO. Bernardynów w Piotrkowie Trybunalskim
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Rosja niezadowolona z ukraińskiej ofensywy w Donbasie. Kreml wyraził „skrajne zaniepokojenie”

Źródło: FLICKR/YEOWATZUP/CC BY 2.0

Kreml w niedzielę wyraził "skrajne zaniepokojenie" z powodu - jak ujął to sekretarz prasowy prezydenta Rosji Władimira Putina, Dmitrij Pieskow - wznowienia przez wojska ukraińskie na wschodzie Ukrainy "działań wojennych na pełną skalę".

Pieskow, którego wypowiedź przytacza państwowa agencja RIA-Nowosti, oznajmił, że Rosja jest "skrajne zaniepokojona z powodu tego, że w Doniecku wznowiono działania wojenne na pełną skalę, prowadzony jest ostrzał dzielnic mieszkalnych w tym mieście".

Rzecznik Putina podkreślił, że "taki stan rzeczy nie sprzyja realizacji porozumień mińskich i dalszemu poszukiwaniu rozwiązania (konfliktu)".

Wcześniej doradca prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki, Jurij Biriukow, poinformował, że wojska ukraińskie zgrupowane na zachód od Doniecka otrzymały rozkaz otwarcia ognia na pozycje prorosyjskich separatystów z samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej (DRL).

Cytowany przez RIA-Nowosti przywódca DRL Ołeksandr Zacharczenko oświadczył, że Kijów próbuje rozpętać nową wojnę i wziąć rewanż za ciężką porażkę militarną doznaną w 2014 roku. Według Zacharczenki Kijów wykorzystał rozejm do przegrupowania swoich sił w Donbasie i ściągnięcia tam ciężkiej broni.

W miniony poniedziałek, podejmując w Moskwie ministra spraw zagranicznych Łotwy Edgarsa Rinkeviczsa, którego kraj sprawuje w tym półroczu rotacyjne przewodnictwo UE, szef dyplomacji Rosji Siergiej Ławrow oznajmił, że jego kraj jest w posiadaniu danych, świadczących o tym, że władze w Kijowie mogą podjąć kolejną próbę rozwiązania kryzysu na wschodzie kraju przy użyciu siły.

Rosyjski minister ostrzegł wówczas, że doprowadzi to do katastrofy. Wyraził też nadzieję, że kraje zachodnie nie pozwolą "partii wojny" w Kijowie zburzyć "kruchych nadziei" na pokój, jakie dają porozumienia z Mińska.

Powołując się na źródła w MSZ Rosji, dziennik "Kommiersant" w sobotę wyjaśnił, że pod określeniem "partia wojny" w Moskwie ma się na myśli "USA i kilku aktywnie popieranych przez nie ukraińskich polityków, przede wszystkim premiera Arsenija Jaceniuka".

– Gdy tylko na Ukrainie pojawia się realna szansa na polityczne uregulowanie, natychmiast włącza się tandem Jaceniuk-Biden i inni przedstawiciele +partii wojny+, zainteresowani siłowym rozwiązaniem problemu – cytuje moskiewska gazeta jednego ze swoich rozmówców w rosyjskim MSZ. "Kommiersant" odnotowuje, że wiceprezydent USA Joe Biden i Jaceniuk w środę odbyli rozmowę telefoniczną.

pap

Wiadomości

Idiotyczny wpis Treli. Sieć odpowiada: „Leczcie się”

Zderzenie 9 aut na S8 pod Rawą Mazowiecką. Trasa do Warszawy zablokowana

Piątą dobę trwa protest pracowników kopalni Silesia. Mamy informacje o ich sytuacji

Niezależna: kilka tajemniczych pakunków w województwie lubelskim

Putin żąda od Ukrainy całego Donbasu

Gołoledź na A1 w okolicach Włocławka. Samochody wypadają z drogi

Świąteczny obiad dla ubogich z papieskim jałmużnikiem w Watykanie

Dlaczego Polacy znów nie mają dostępu do informacji?! ,,Rosjanie to wykorzystują!!''

Kierowcy, uwaga na gołoledź. IMGW wydał ostrzeżenie dla trzynastu województw

Rosja nas TESTUJE! Sprawdzają reakcję MON

Świąteczna kartka dla żołnierzy strzegących bezpieczeństwa naszych granic

Rząd zawiódł! Leki na 2 dni, prąd niepewny, żywność zagrożona - tyle na święta od Tuska

Błaszczak: rządzący kompletnie przespali kolejną niebezpieczną prowokację wymierzoną w Polskę

Do tej pory odnaleziono zaledwie kilka balonów z Białorusi

Niespokojnie na drogach, wielu nietrzeźwych kierowców. Policja przedstawia smutny raport

Najnowsze

Idiotyczny wpis Treli. Sieć odpowiada: „Leczcie się”

Putin żąda od Ukrainy całego Donbasu

Gołoledź na A1 w okolicach Włocławka. Samochody wypadają z drogi

Świąteczny obiad dla ubogich z papieskim jałmużnikiem w Watykanie

Dlaczego Polacy znów nie mają dostępu do informacji?! ,,Rosjanie to wykorzystują!!''

Zderzenie 9 aut na S8 pod Rawą Mazowiecką. Trasa do Warszawy zablokowana

Protest górników w kopalni Silesia

Piątą dobę trwa protest pracowników kopalni Silesia. Mamy informacje o ich sytuacji

Niezależna: kilka tajemniczych pakunków w województwie lubelskim