Przejdź do treści
NBP Prezes NBP Prof. Adam Glapiński: Narodowy Bank Polski posiada w tej chwili ponad 632 tony złota. Jesteśmy w top 10 państw o największych zasobach złota na świecie. To historyczny moment
13:24 Węgry: Dziewięć osób z polskiego autokaru jest w szpitalu w Miszkolcu, dwie w stanie zagrażającym życiu
13:12 IMGW: Najbliższe dni burzowe, z temperaturą do 28 st. C
12:45 Wielkopolskie: Zarzuty dla 51-latka ws. postrzelenia kobiety w Swarzędzu
12:34 Wielkopolskie: Koniec utrudnień na DK10 po śmiertelnym wypadku w pow. pilskim
12:24 Włochy: Ponowne ograniczenia przylotów na lotnisku w Katanii
12:12 Prokuratura: w środę youtuber Stuu zostanie przesłuchany
11:17 Warszawa: Zebrano 40 tys. podpisów pod wnioskiem o referendum ws. odwołania władz miasta
10:59 Szczecin: Po uszkodzeniu gazociągu ewakuacja mieszkańców; strażacy rozstawili kurtyny wodne
10:25 Polska: IMGW ostrzega przed silnym deszczem i burzami; w części kraju obowiązują alerty RCB
09:10 Świętokrzyskie: Trwa dogaszanie pożaru hali z odpadami w Jędrzejowie
Ważne Ukazała się najnowsza książka "Reset" autorstwa prof. Sławomira Cenckiewicza, Michała Rachonia i Grzegorza Wierzchołowskiego. Szczegóły na stronie sklep.tvrepublika.pl oraz pod numerem tel. 22 232 37 70
Portal tvrepublika.pl Informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami - TVREPUBLIKA.PL
Wydarzenie Klub "GP" Perth zaprasza na WYSTAWY: "Walka i Cierpienie. Obywatele polscy podczas II WŚ" oraz "STRATY WOJENNE POLSKI SPOWODOWANE PRZEZ NIEMCÓW PODCZAS II WŚ". Wystawy otwarte w weekendy do 17.08. Klub Gen. Sikorskiego, 7 Bellevue Road, Bellevue, Perth
Wydarzenie Częstochowa: Trwa zbiórka podpisów pod referendum ws. odwołania prezydenta miasta i Rady Miasta. Podpisy można składać od poniedziałku do piątku w godz. 16.00–19.00 w punkcie „Kwadraty” przy al. Wolności 1
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Piotrków Tryb. od poniedziałku do piątku w godz. 11:00-18.00 w biurze ul. Słowackiego 34a (przy przejeździe kolejowym) zbiera podpisy pod projektem ustawy Stop BANDERYZMOWI w Polsce!

Rosja: liczba zakażeń przekroczyła kolejną granicę. Lekarze ostrzegają przed jesiennym sezonem wirusowym

Źródło: Fot. Pixabay/apreklama

Liczba zakażeń koronawirusem w Rosji od początku pandemii sięgnęła w niedzielę 7012599, po wykryciu w ciągu minionej doby 18 645 nowych przypadków. Próg 6 mln w Rosji przekroczono 20 lipca. Najnowsze dane podał w niedzielę sztab rządowy ds. walki z epidemią.

Według oficjalnych statystyk zmarło w Rosji od początku epidemii około 187 tys. chorych na Covid-19. W ciągu minionej doby zarejestrowano 793 zgony.
W ostatnich tygodniach dobowy przyrost zakażeń ustabilizował się w kraju na poziomie około 18 tysięcy. Jednak nadal liczba zakażeń jest dość spora, za co — zdaniem władz — odpowiedzialny jest wariant Delta koronawirusa. Wysoka jest też śmiertelność: 28 sierpnia odnotowano najwyższą od początku pandemii liczbę zgonów - 820 w ciągu doby.

Liczba zgonów wyższa niż w zeszłym roku

Sztab rządowy uwzględnia w statystyce zgonów przypadki, gdy koronawirus był bezpośrednią przyczyną śmierci pacjenta. Zarazem, w ciągu pierwszego półrocza bieżącego roku zmarło w Rosji ponad 16 proc. więcej ludzi, niż przed rokiem. Wielu ekspertów jest zdania, że za ten wzrost umieralności w praktyce odpowiada koronawirus.

Kolejny wzrost zachorowań na Covid-19 oczekiwany jest jesienią - ostrzegła niedawno naczelna lekarz sanitarna Rosji Anna Popowa. Podkreśliła, że co roku, gdy w drugiej dekadzie września Rosjanie wracają z urlopów i zaczynają działać szkoły, rośnie zasięg infekcji wirusowych.

PAP