Przejdź do treści
22:11 Ukraina proponuje Rosji zawieszenie ataków przy pomocy dronów i rakiet dalekiego zasięgu na infrastrukturę cywilną przez co najmniej 30 dni, z możliwością przedłużenia tego okresu - przekazał w niedzielę prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski
Debata Republiki Kolejna debata kandydatów na Prezydenta RP, której organizatorem będzie Telewizji Republika już 9 maja – proszę śledzić naszą antenę, portal i media społecznościowe
Spotkanie 29 kwietnia o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie z publicystą TV Republika - Jakubem Maciejewskim. Miejsce: Wojewódzka Biblioteka Publiczna, ul. Ściegiennego 13, Kielce
Republika Uwaga, lokalne muxy nie nadają od 1 kwietnia Republiki. Chcąc oglądać naszą stację trzeba przejść na Mux 8
Republika Solidarni z Republiką! Każda wpłata od Państwa jest dla nas ogromnym wyrazem wsparcia. Wpłaty można dokonać, wykonując przelew: Fundacja Niezależne Media, nr konta: 78 1240 1053 1111 0010 7283 0412, dopisek: Darowizna na wolne media
Radio Republika Zachęcamy do słuchania naszego internetowego Radio Republika na stronie radiotvrepublika.pl
NBP NBP informuje: Narodowy Bank Polski działając niezależnie od nacisków politycznych, zapewnia stabilność cen i wspiera zrównoważony rozwój gospodarki. Niezależność banku centralnego to fundament silnej gospodarki. NBP działa na rzecz dobrobytu Polaków

Papież namawia do solidarności. Franciszek: Przed pandemią nikt nie może bronić się sam

Źródło: Fot. PAP/EPA/GIUSEPPE LAMI

Papież Franciszek w specjalnym posłaniu wideo do uczestników rozpoczętej we wtorek w Bratysławie konferencji GLOBSEC namawiał do stworzenia modelu solidarności i transformacji ekologicznej. Zaznaczył, że pandemia pokazała, że nikt nie może się sam przed nią obronić.

Papież Franciszek chce, aby konferencja była okazją do dyskusji na temat świata po pandemii. Przyznał, że kryzys wywołany koronawirusem jest wyzwaniem do stworzenia nowego modelu, który będzie miał na względzie rozwój wszystkich. Papież zaznaczył, że konieczny jest dialog i akceptacja podejmowanych decyzji tak, aby śmierć zamienić w życie, a broń w żywność.

Franciszek przyznał, że ludzkość posiada dług ekologiczny. Dodał, że spłacać go będą przede wszystkim biedni ludzie. Papież określił świat jako wspólny dom, który trzeba chronić. Dodatkowo wezwał wszystkich uczestników konferencji do zastanowienia się nad tym, w jakim stopniu ludzkość jest odpowiedzialna za kryzys związany z pandemią.

Na koniec papież zaznaczył, że modli się o to, aby dyskusje podczas konferencji GLOBSEC przyczyniły się do powszechnego udziału w rozwiązaniach opartych na pokojowym współistnieniu i harmonii.

W konferencji GLOBSEC uczestniczy 800 osób. Wydarzenie odbywa się w Bratysławie. Wśród gości są prezydenci Polski i Chorwacji, Andrzej Duda oraz Zoran Milanović.

wnp

Wiadomości

Samolot z Polski zmuszony do lądowania w Niemczech

Niebezpieczny trend na TikToku. Francja alarmuje KE

Ma nadzieję, że Rosja i Ukraina dojdą do porozumienia w tym tygodniu

Atak dzikich zwierząt w stolicy Kenii. Dwie ofiary

Nie żyje Jadwiga Czarnołęska-Gosiewska

Nie śpieszymy się ze składaniem deklaracji podatkowych

Kazachstan przygotowuje się do agresji ze strony Rosji

Nadeszły ciężkie czasy dla palaczy. A to dopiero początek

„Ściśle Jawne”: PRL-owskie powiązania wiceprezesa Orlenu. W tle działania służb

ZUS przypomina o terminie złożenia wniosków o 800 plus

Szczecin: Ktoś strzelał w kierunku okien, bo na balkonie wisi baner Karola Nawrockiego

Kowalski: Będziemy bezwzględnie rozliczać Tuska, Bodnara i Giertycha

Pożar w Biebrzańskim Parku Narodowym. O godz. 21:30 zapraszamy na wydanie specjalne do Telewizji Republika

1000 lat od koronacji Bolesława Chrobrego – konferencja w Trybunale Konstytucyjnym

Kolejne prowokacje Rosjan nad Morzem Bałtyckim

Najnowsze

Samolot z Polski zmuszony do lądowania w Niemczech

Nie żyje Jadwiga Czarnołęska-Gosiewska

Nie śpieszymy się ze składaniem deklaracji podatkowych

Kazachstan przygotowuje się do agresji ze strony Rosji

Nadeszły ciężkie czasy dla palaczy. A to dopiero początek

Niebezpieczny trend na TikToku. Francja alarmuje KE

Ma nadzieję, że Rosja i Ukraina dojdą do porozumienia w tym tygodniu

Atak dzikich zwierząt w stolicy Kenii. Dwie ofiary