Przejdź do treści
11:16 Podlaskie: w Gibach przy Wzgórzu Krzyży rozpoczęły się obchody 80. rocznicy Obławy Augustowskiej. Przed kościołem parafialnym trwa msza; potem jej uczestnicy mają się udać przed symboliczny grób pomordowanych
10:28 Rosja: dwa silne trzęsienia ziemi odnotowano w niedzielę na wschód od wybrzeży Kamczatki, na Dalekim Wschodzie Rosji. Pierwszy wstrząs miał magnitudę 6,6, a drugi 7,4. Wydano ostrzeżenie przed tsunami
08:42 Wietnam: statek z turystami wywrócił się podczas nagłej burzy podczas wycieczki krajoznawczej, w wyniku czego zginęło 37 osób
Wydarzenie Poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk oraz Klub „Gazety Polskiej” Kościerzyna zapraszają na spotkanie z posłami Mariuszem Goskiem oraz Dariuszem Mateckim, 21 lipca, godz. 16.30, ul. 3 maja 9, Kościerzyna.
Wydarzenie Klub „GP” Wejherowo zaprasza na spotkanie autorskie z Adamem Borowskim pt."Losy PEOWIACZEK inspiracją do obrony suwerenności Polski”, 22 lipca (wtorek), godz. 18:00, sala JPII przy Kolegiacie PW. Św Trójcy ul Kościuszki, przy Placu Wejhera, Wejherowo
Wydarzenie USA: Kluby Gazety Polskiej Nowym Jorku zapraszają 23 lipca o godz. 19.00 Polonię na spotkanie autorskie z europosłem Danielem Obajtkiem, które odbędzie się w Cracovia Manor, Wallington, NJ07057
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej Aleksandrów Łódzki zaprasza na wspólne śpiewanie piosenek powstańczych w dniu 3.08. po mszy świętej o godzinie 12:00 w kościele pw. Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w Aleksandrowie Łódzkim
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Merz pracuje nad tajnym planem migracyjnym. Piszą o tym niemieckie media, Tusk milczy, Bochenek uderza

Źródło: By Bwag - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=42921707

CDU/CSU od dawna pracuje za kulisami nad planem rozwiązania kwestii migracji - sojuszem migracyjnym z sąsiadami Niemiec - pisze portal dziennika "Bild" i ujawnia "tajny plan" Friedricha Merza, najprawdopodobniej przyszłego kanclerza Niemiec, dotyczący migracji. "Cała koalicja jest uzależniona od tego porozumienia" - ocenia "Bild" . Swojego gniewu postawą premiera Tuska nie kryje zaś poseł PiS Rafał Bochenek.

Nacisk Niemców

Chadeckie CDU/CSU i socjaldemokratyczna SPD, które prowadzą obecnie negocjacje koalicyjne spierają się o to, co oznacza, że migranci powinni być zawracani na granicach Niemiec "w porozumieniu" z krajami sąsiadującymi”. SPD chce, aby sąsiedzi wyraźnie się na to zgodzili, podczas gdy CDU/CSU chciałaby również samodzielnego działania Niemiec. "Cała koalicja jest uzależniona od tego porozumienia" - zauważył "Bild".

Według "Bilda", Friedrich Merz chce teraz zaangażować najważniejsze kraje sąsiadujące z Niemcami w kwestię zawracania uchodźców. Według informacji portalu, "trwają już tajne rozmowy z Polską, Czechami, Austrią, Szwajcarią i Francją". Celem sojuszu jest "ograniczenie migracji, stałe zawracanie na granicach".

Ministra spraw wewnętrznych z SPD Nancy Faeser popiera plan Merza i już negocjowała go ze swoim austriackim odpowiednikiem Gerhardem Karnerem podczas lotu do Jordanii - pisze "Bild" powołując się na informacje z kręgów rządowych.

Według "Bilda", Friedrich Merz negocjuje z szefami rządów Polski (Donald Tusk), Austrii (Christian Stocker), Czech (Petr Fiala), Karin Keller-Sutter (Szwajcaria) i prezydentem Francji Emmanuelem Macronem w sprawie wspólnych przepisów dotyczących zawracania migrantów. Gdyby Merzowi udało się osiągnąć porozumienie z najważniejszymi sąsiadami, to SPD ostatecznie dołączyłaby do niego.

Portal niemieckiego dziennika zwraca również uwagę, że polski rząd zdecydował w tym tygodniu o zawieszeniu prawa do składania wniosków o azyl.

O tym wszystkim nie dowiemy się od Tuska. Dlatego też poseł PiS Rafał Bochenek komentując niemieckie doniesienia ocenia, że premier okłamuje Polaków.

Plan migracyjny jest już wdrażany, podejmowane są kolejne działania w tej sprawie... także w Polsce. Tylko dlaczego o tym co robi polski rząd dowiadujemy się albo z ust niemieckich polityków albo z niemieckich gazet

 - zaznaczył.

Źródło: Republika/PAP

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. 

Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube

Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB

Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X

Wiadomości

Tusk i Bodnar brzydko się chwytają

To już koniec Polski 2050? Polacy są bardzo sceptyczni wobec przyszłości partii Hołowni

Ataki lewicowych bojówek Tuska na polskich patriotów

Prezes Astronomer'a ustępuje po tym jak kamera uchwyciła jego zdradę

Lubuskie: Kolejny samorząd bez pieniędzy unijnych. W tle szantaż migrantami

Meta odmawia podpisania unijnego kodeksu AI: Europa zmierza w złym kierunku

PILNE: Główny inspektor sanitarny potwierdza przypadek cholery Polsce

Marokańczyk napastował seksualnie holenderską turystkę w Maladze

Burze, gwałtowny wzrost stanów wody i... upały. IMGW wydaje ostrzeżenia

Rosja zacieśnia pętlę: używasz VPN-u. Skończysz w łagrze?

Skandal w USA: Gabbard oskarża Obamę o stworzenie "afery rosyjskiej"

Zwrot akcji w sprawie śmierci Felixa Baumgartnera! Miał świadomie uniknąć masakry dzieci

Burza polityczna w USA: chodzi o miejsce zakwaterowania imigrantów

75 478 059 - Telewizja Republika najbardziej angażującym profilem na YouTube

Policjant i żołnierz kłócili się o ziemię. Ścięli ich obu

Najnowsze

Tusk i Bodnar brzydko się chwytają

Lubuskie: Kolejny samorząd bez pieniędzy unijnych. W tle szantaż migrantami

Meta odmawia podpisania unijnego kodeksu AI: Europa zmierza w złym kierunku

PILNE: Główny inspektor sanitarny potwierdza przypadek cholery Polsce

Marokańczyk napastował seksualnie holenderską turystkę w Maladze

To już koniec Polski 2050? Polacy są bardzo sceptyczni wobec przyszłości partii Hołowni

Ataki lewicowych bojówek Tuska na polskich patriotów

Prezes Astronomer'a ustępuje po tym jak kamera uchwyciła jego zdradę