Przejdź do treści

Katastrofa w Muan. Na nagraniu to widać

Źródło: Boeing 737-800 - x.com/screenshot

W ciągu ostatnich dziesięciu lat w Korei Południowej miało miejsce 67 wypadków lotniczych, które doprowadziły do śmierci 59 osób. Te niepokojące statystyki zostały opublikowane w corocznym raporcie Ministerstwa Administracji i Bezpieczeństwa na rok 2023.

Zgodnie z danymi, od 2014 do 2023 roku, incydenty związane z krajowymi liniami lotniczymi (w tym zarówno samolotami, jak i helikopterami) obejmujące wypadki, które mogły prowadzić do katastrof osiągnęły liczbę 67. W wypadkach tych zginęło 59 osób, a 73 zostały ranne.

Najwięcej wypadków miało miejsce w 2020 roku, kiedy to odnotowano 14 zdarzeń.  Analiza przyczyn wypadków wskazuje, że ponad połowa z nich (52,3%) była wynikiem błędów pilotów. Inne przyczyny obejmowały wady części (6,2%), turbulencje (6,2%), problemy z zarządzaniem obiektami (4,6%) oraz wady silnika (3,1%).

Niepokojący trend zauważono również w przypadku incydentów związanych z kolizjami z ptactwem, które stały się coraz częstsze. Według danych Koreańskiej Agencji Lotniczej, w ciągu ostatnich pięciu lat odnotowano 623 przypadki kolizji z ptakami na lotniskach w Korei. W 2019 roku było ich 108, jednak po spadku liczby lotów związanym z pandemią COVID-19, w 2020 roku zarejestrowano tylko 76 kolizji. Od tego czasu liczba ta wzrastała, osiągając 152 przypadki w 2023 roku.

W styczniu tego roku miały miejsce dwa przypadki kolizji z ptakami podczas startu i lądowania. W jednym z incydentów, samolot linii T'way Airlines uległ kolizji z ptakiem podczas lądowania na międzynarodowym lotnisku Incheon, co spowodowało pożar silnika. W drugim przypadku, samolot linii Eastar Jet musiał zawrócić po kolizji z ptakiem tuż po starcie z lotniska w Cheongju. Na szczęście w obu przypadkach wszyscy pasażerowie i załoga wyszli z tego cało.

Według niepotwierdzonych informacji Boeing 737-800 lecący z Bangkoku do Muan, miał podczas podchodzenia do lądowania mieć kolizję z ptakiem. 

 

CZYTAJ WIĘCEJ:

Katastrofa samolotu w Korei Płd. Liczba ofiar będzie rosnąć

Już 62 ofiary! Nie wysunęło się podwozie samolotu

Bilans ofiar katastrofy w Muan wzrósł do 85

Muan: na miejscu śledczy z Komisji Badania Wypadków Lotniczych

Pełniący obowiązki prezydenta przybył na miejsce dramatu w Muan

Katastrofa w Muan: Możliwe, że ofiar będzie 179

Trwa akcja ratownicza na lotnisku w Muan. 96 osób zginęło

Potwierdzono 124 ofiary katastrofy w Muan. 2 przeżyły

176 ofiar. Wiadomo kim są osoby, które przeżyły

Liczba ofiar katastrofy w Muan wzrosła do 151

 

Źródło: Republika/X

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X

Wiadomości

Donald Tusk wykonuje polecenia z Niemiec

SPRAWDŹ TO!

Niemcy przerzucą nam migrantów. Prof. Legutko: to zemsta Tuska na Polakach

Zawirowania na giełdzie. Ceny ropy znów w górę

Zadymiarze przy pomniku smoleńskim. Jarosław Kaczyński: Zwycięży Polska i ci którzy dla Polski walczyli

Co miesiąc to samo. Agresorzy atakują dziennikarza Republiki. NA ŻYWO

Wieczorny pożar kamienicy. Są ofiary. ZDJĘCIA

Tusk kłamał i nadal kłamie. Zdradził Polskę i Polaków. Zaakceptował przyjęcie migrantów

Liczne oszustwa wyszły na światło dzienne. Wykorzystano... AI

HIT DNIA

Jest prezydentem Warszawy. W mieście jednak... "bywa" [WIDEO]

Rosyjskie drony uderzyły w Kijów i Sumy. Są ranni i zniszczenia

Co Tusk z Trzaskowskim zrobią z pierwszą falą imigrantów?

Publicznie oskarżyła FBI o korupcję. Sugeruje przecieki

Trump mówił, że lubi słowo "cła". Znowu potężnie uderzy

AKTUALIZACJA

Atak nożownika podczas mszy. Ksiądz cudem uniknął śmierci

Sanktuarium fatimskie ma taki wynik! To dzięki Polakom

Najnowsze

Wesprzyj niezależne media. Nie pozwól na medialny monopol [SZCZEGÓŁY]

SPRAWDŹ TO!

Zadymiarze przy pomniku smoleńskim. Jarosław Kaczyński: Zwycięży Polska i ci którzy dla Polski walczyli

Co miesiąc to samo. Agresorzy atakują dziennikarza Republiki. NA ŻYWO

Wieczorny pożar kamienicy. Są ofiary. ZDJĘCIA

Tusk kłamał i nadal kłamie. Zdradził Polskę i Polaków. Zaakceptował przyjęcie migrantów

Donald Tusk wykonuje polecenia z Niemiec

Niemcy przerzucą nam migrantów. Prof. Legutko: to zemsta Tuska na Polakach

SPRAWDŹ TO!

Zawirowania na giełdzie. Ceny ropy znów w górę