Koronawirus atakuje Afrykę. Pomogą polscy lekarze
Światowa Organizacja Zdrowia informuje o alarmującym roznoszeniu się koronawirusa w Afryce. Mieszkańcom Czarnego Lądu pomagać mają lekarze m.in. z Polski.
Tylko w ostatnim tygodniu, liczba zgonów z powodu COVID-19 w Afryce była o 43 procent większa niż tydzień wcześniej.
Do Ugandy, jednego z najmocniej dotkniętych na Czarnym Lądzie krajów, wyleciała właśnie grupa lekarzy z Zespołu Ratunkowego Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej. Polacy będą pomagać miejscowym medykom w walce z pandemią. W Afryce spędzą cztery tygodnie.
Radio Szczecin
Komentarze
Najnowsze
Niemcy: Nowy przepis na basenach. Nie znasz niemieckiego, nie wejdziesz
Imigrant zgwałcił wielokrotnie 12-latkę z autyzmem i molestował 9-latkę
Rekord temperatury w Niemczech. Odwołane pociągi, popękała autostrada