Koniec batalii o ważny symbol w Ploërmel

W weekend biskup diecezji Vannes dokonał poświęcenia pomnika Jana Pawła II, który został niedawno przeniesiony na teren miejscowego katolickiego gimnazjum Sacré-Cœur. W uroczystościach w małej bretońskiej miejscowości Ploërmel brali udział również reprezentanci paryskiego klubu „Gazety Polskiej”.
W sobotniej ceremonii pobłogosławienia monumentu wzięło udział prawie 800 osób. Wśród gości pojawił się m.in. ambasador RP we Francji Tomasz Młynarski, burmistrz Ploërmel Patrick Le Diffon, biskup diecezji Vannes oraz proboszcz parafii Ploërmel Christophe Guégan. Na miejscu pojawili się również członkowie klubu „Gazety Polskiej” w Paryżu.
Jest to koniec wielomiesięcznej walki o monument Jana Pawła II zlokalizowany w bretońskiej miejscowości. Jak jednak zaznacza w rozmowie z „Codzienną” Andrzej Woda, przewodniczący paryskiego klubu „GP”, jest to zaledwie jedna z wielu bitew o symbole chrześcijańskie we Francji. – Liczymy się z kolejnymi aktami deprecjonowania krzyża oraz pozostałych symboli chrześcijaństwa. Dlatego tak ważne jest skoordynowane działanie chociażby wokół Komitetu Obrony Pomników Jana Pawła II, koła naszego klubu „GP” – zauważył przewodniczący Woda
Polecamy Komisja Zbigniew Ziobro
Wiadomości
Najnowsze

Gdańsk: Protest pracowników instytucji kultury przeciwko planom ich połączenia

Łukaszewicz: Tusk otacza się przestępcami jak Żurek, czy Giertych

Kolejne kłamstwa i groźby rosyjskiego dyktatora. Putin mówił o odwecie na Europie za jej "militaryzację"
