Przejdź do treści
21:36 Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację Prawa farmaceutycznego - nowe przepisy usuwają obowiązek przesyłania do ZSMOPL informacji o planowanym miejscu dostawy produktów leczniczych
19:15 Ryszard Cyba, który w 2010 roku zabił działacza PiS Marka Rosiaka, a drugiego poważnie ranił, zostanie umieszczony w szpitalu psychiatrycznym - taką decyzję podjął Sąd Rejonowy w Wołowie
Wydarzenie 9-12.07 od godz. 11.00 do 19.00 w Piotrkowie Tryb. przed Galerią Handlową przy ul. Słowackiego oraz w biurze na ul. Konarskiego trwa zbiórka podpisów poparcia referendum w sprawie odwołania Prezydenta i Rady Miasta i sprzeciwu wobec nielegalnej migracji!
Wydarzenie Poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk i Klub Gazety Polskiej Kościerzyna zapraszają na spotkanie z Posłami D. Mateckim i M. Goskiem. Poniedziałek (21.07) godz. 16:30, Sala konferencyjna I piętro przy Sali Szopińskiego, ul. 3 Maja 9, Kościerzyna
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Komisarz UE ds. wewnętrznych o wojnie hybrydowej ze strony Łukaszenki. „Musimy na to reagować w sposób zdecydowany"

Źródło: Fot. PAP/EPA/STEPHANIE LECOCQ / POOL

Jesteśmy świadkami bezprecedensowej agresji ze strony Alaksandra Łukaszenki i Białorusi - oświadczyła na konferencji prasowej w Brukseli komisarz UE ds. wewnętrznych Ylva Johansson, komentując kryzys migracyjny na granicy polsko-białoruskiej.

- Musimy na to reagować w sposób zdecydowany i zjednoczeni, jako Unia Europejska. Jednocześnie trzeba zaznaczyć, że nie jesteśmy (jak) Łukaszenka. Jako Unia Europejska polegamy na innych wartościach, innych regulacjach, innych konwencjach. Ważne jest, żebyśmy skutecznie bronili naszych granic, ale też zgodnie z regulacjami dotyczącymi praw podstawowych - zaznaczyła Johansson.

Wspomniała też o swojej ubiegłotygodniowej wizycie w Warszawie, gdzie spotkała się z szefem MSWiA Mariuszem Kamińskim.

- Była to otwarta, długa, szczera i dobra rozmowa. Zgodziliśmy się, że powinniśmy dalej współpracować. Wczoraj i przedwczoraj spotkałam się z zespołem z Dyrekcji Generalnej (KE) ds. Migracji i Spraw Wewnętrznych, który również był w Polsce i też przeprowadził bardzo dobre rozmowy. Czekamy na kolejną podróż mojego zespołu do Polski i wizytę w rejonie przygranicznym. Uważam, że transparentność jest bardzo ważna w tej sytuacji. (...) Myślę, że to ważne, żeby do strefy (przygranicznej) miały też dostęp media - dodała komisarz.

PAP

Wiadomości

Grecja zamyka drzwi: Zostańcie tam, gdzie jesteście, nie przyjmujemy was

Wotum nieufności AUR: Zrujnowali kraj i teraz każą Rumunom płacić rachunek!

Prezydent USA zapowiada cła na importowaną miedź. Ma jeden cel

Brazylia zapłaci więcej. Trump podniósł cła "za nękanie Bolsonaro"

AKTUALIZACJA

Moskiewska dyktatura nie odpuszcza. Nocne naloty na Kijów

Amerykański Kongres gotowy do uderzenia nie tylko w rosyjską gospodarkę

Klucz do zagadki życia na Marsie. Chce sprowadzić próbki na Ziemię

Hiszpania chce się targować z Trumpem. Na stole bezpieczeństwo i lojalność

USA wznawiają dostawy potężnej broni na Ukrainę

Platforma Obywatelska zaatakowała obrońców granic

Rząd Tuska zrekonstruuje się 22 lipca. Nie było innej daty? Internauci nie zawodzą

Jabłoński: Tusk obiecywał rekonstrukcję, ale jej nie ma

Marine Le Pen ofiarą systemu? Elity blokują jej start w wyborach

Znowu duży pożar, tym razem w Gliwicach

Kanclerz Niemiec mówi co dalej z kontrolami

Najnowsze

Grecja zamyka drzwi: Zostańcie tam, gdzie jesteście, nie przyjmujemy was

AKTUALIZACJA

Moskiewska dyktatura nie odpuszcza. Nocne naloty na Kijów

Amerykański Kongres gotowy do uderzenia nie tylko w rosyjską gospodarkę

Klucz do zagadki życia na Marsie. Chce sprowadzić próbki na Ziemię

Hiszpania chce się targować z Trumpem. Na stole bezpieczeństwo i lojalność

Wotum nieufności AUR: Zrujnowali kraj i teraz każą Rumunom płacić rachunek!

Prezydent USA zapowiada cła na importowaną miedź. Ma jeden cel

Brazylia zapłaci więcej. Trump podniósł cła "za nękanie Bolsonaro"