Izrael zaszczepił 40 proc. populacji. Zadeklarował teraz pomoc dla 120 tysięcy palestyńskich robotników

Izrael zdecydował włączyć w akcję szczepień przeciwko Covid-19 ponad 120 tysięcy palestyńskich robotników pracujących w tym kraju i na Zachodnim Brzegu - poinformował w poniedziałek COGAT, oddział izraelskiego ministerstwa obrony.
Z uwagi na tę dysproporcję izraelscy pracodawcy prywatnie zabezpieczyli dawki dla tysięcy swoich palestyńskich robotników, z których wielu jest zatrudnionych w sektorze budownictwa.
Izraelski rząd krytykowany jest za to, że nie udostępnił swych znaczących rezerw szczepionek przeciw Covid-19 Palestyńczykom mieszkającym na terytoriach okupowanych - w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu - mimo iż państwo żydowskie prowadzi jedną z najszybszych akcji szczepień na świecie.
Izrael odrzuca te żądania i twierdzi, że zgodnie z porozumieniami w Oslo za szczepienie Palestyńczyków odpowiedzialna jest Autonomia Palestyńska.
Zachodni Brzeg i Gaza, gdzie mieszka 5,2 mln Palestyńczyków, otrzymały do tej pory około 34 700 sztuk szczepionki. Małą część z nich przekazał Izrael i Rosja, a 20 tys. przysłały do Gazy Zjednoczone Emiraty Arabskie.
Polecamy Hity w sieci
Wiadomości
Jack Strong na X ujawnia: w ministerstwie sprawiedliwości mają już dość Bodnara i czekają na powrót Ziobry
Szef MSWiA nie wie, że sąd administracyjny cofnął dwie decyzje dot. odebrania poświadczeń prof. Cenckiewiczowi?
Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. Prezydent o zbrodni w Michniowej: miała zniknąć nie tylko wieś, lecz także prawda o jej męczeństwie
Zranił 17-latka w centrum Tarnowa. Nastolatek z raną brzucha trafił do szpitala, trwają poszukiwania napastnika
Zamieszanie wokół słów Duszczyka. „Służby w akcji” punktują za sprzeczne wypowiedzi ws. kontroli granicznych [WIDEO]
Najnowsze

Liga Narodów: Polki uległy reprezentacji Japonii

Pomyłka dyżurnego mogła skończyć się katastrofą. Duże opóźnienia pociągów w Małopolsce

„Rewolwer” - Tusk namawiał Hołownię do zamachu stanu

Jaka pogoda przez weekend? Niestety, będą burze, ale jest nadzieja na poprawę pogody

Jack Strong na X ujawnia: w ministerstwie sprawiedliwości mają już dość Bodnara i czekają na powrót Ziobry

Szef MSWiA nie wie, że sąd administracyjny cofnął dwie decyzje dot. odebrania poświadczeń prof. Cenckiewiczowi?
