Przejdź do treści
Republika O godz. 17:30 gościem programu "Ewa Bugała Wszystko Jasne" będzie Przemysław Wipler, poseł Konfederacji
12:42 Wrocław: Po wypadku zablokowana autostrada A4 w stronę Zgorzelca
12:19 Zakopianka: W nocy z poniedziałku na wtorek oraz z wtorku na środę tunel im. Marii i Lecha Kaczyńskich na popularnej zakopiance będzie czasowo zamykany lub ruch będzie zwężany do jednego pasa w ramach prac serwisowych
11:45 Maroko: Już 37 ofiar śmiertelnych powodzi na zachodzie kraju
11:19 Badanie: niemal 70 proc. Polaków planuje ograniczyć wydatki świąteczne
11:07 Śląskie: Rozpoczął się proces ws. zabójstwa księdza z Kłobucka
10:59 Tatry: Po upadku na Kozim Wierchu turystka straciła przytomność. Skomplikowana akcja ratownicza
10:07 Wielkopolskie: Zarzuty dla prokuratora, który spowodował kolizję prowadząc po pijanemu
10:01 Francja: Luwr nie został otwarty o zwykłej porze, wkrótce decyzja w sprawie strajku
Klub "Gazety Polskiej" Częstochowa zaprasza na spotkanie z prof. Piotrem Grochmalskim 15 grudnia o godz. 18:30 w Auli Tygodnika „Niedziela” przy ul. 3 Maja 12 w Częstochowie
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Poznań zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim, 20 grudnia, godz. 17:00, Andersia Hotel pl. Władysława Andersa 3, Poznań
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Kalisz zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim. 21 grudnia, godz. 17:00, Sala konferencyjna przy hotelu Hampton by Hilton, ul. Chopina 9, Kalisz
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Izrael: Poważnie traktujemy zarzuty dotyczące Pegasusa

Źródło: Fot. PAP/EPA/MAYA ALLERUZZO / POOL

Władze Izraela poważnie traktują zarzuty, że oprogramowanie szpiegujące Pegasus, opracowane przez izraelską firmę NSO Group, było wykorzystywane przeciwko osobom publicznym na całym świecie – oświadczył minister obrony Beni Ganc.

Szef izraelskiego resortu obrony przebywał tego dnia w Paryżu, gdzie spotkał się z francuską minister ds. sił zbrojnych Florence Parly. Prezydent Francji Emmanuel Macron był na liście celów oprogramowania Pegasus.

„Izrael traktuje poważnie te zarzuty (...). Izrael przyznaje licencje cybernetyczne rządom państw wyłącznie do walki z terroryzmem i przestępczością” – napisano w oświadczeniu po spotkaniu obojga ministrów.

Śledztwo dziennikarskie

W zeszłym tygodniu opublikowane zostały wyniki śledztwa dziennikarskiego 17 mediów. We wnioskach stwierdzono, że oprogramowanie Pegasus umożliwiało śledzenie co najmniej 180 dziennikarzy, 600 polityków, w tym trzech prezydentów, 10 premierów i jednego króla oraz 85 działaczy praw człowieka i 65 liderów biznesu z różnych krajów.

Dziennikarskie śledztwo wykazało, że klientami NSO Group, którzy zlecali śledzenie konkretnych numerów telefonów, były rządy co najmniej 10 państw, w tym Azerbejdżanu, Kazachstanu, Meksyku, Arabii Saudyjskiej, Węgier, Indii i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Przy pomocy oprogramowania Pegasus można nie tylko podsłuchiwać rozmowy z zainfekowanego smartfona, ale też uzyskać dostęp do przechowywanych w nim innych danych, np. e-maili, zdjęć czy nagrań wideo.

NSO Group może sprzedawać Pegasusa za granicę tylko za zgodą ministerstwa obrony Izraela.

PAP

Wiadomości

Kolejne ataki dronami. Ukraińcy ostrzelali Moskwę. Rosjanie Kijów

DOŚĆ tej walki o fotel! Sasin OSTRO do Morawieckiego! ‘Czy on musi być premierem?'

Tusk zaczął tydzień od... wpisu atakującego prezydenta Nawrockiego

Mental Tuska: tylko Bruksela, Berlin i Paryż! Polska się nie liczy?

Żurek znów czegoś szukał w KRS. Wyprostowała go Pawełczyk-Woicka

Polscy hokeiści najlepsi w Budapeszcie. Komplet punktów i triumf w Europejskim Pucharze Narodów

Czechy: prawica obejmuje formalnie władzę. Premierem Babisz

Salon III RP krytykuje Żurka. Tłumaczenie? "Filmik jest robiony z przymrużeniem oka"

Przez Tuska Polacy tracą zaufanie do służb! Groźne konsekwencje dla państwa

TRZEBA ZOBACZYĆ!

Tomasz Sakiewicz z ostrymi pytaniami do Tuska! "Może zwoła pan tajne posiedzenie Sejmu"

Echo publikacji "Wyborczej". Dobrzyński wystawił się na ostrzał internautów!

Fani oburzeni wynikiem Eurowizji Junior: „To niesprawiedliwe!” – mówi nauczycielka śpiewu

Po 10 latach ukrywania się zatrzymano podejrzanego o zabójstwo w Mosinie!

NIL reaguje na tekst "Wyborczej". Wzywa do wszczęcia postępowania [KOMUNIKAT]

Świąteczna magia w kuchni: ryba po grecku w nowej odsłonie

Najnowsze

Kolejne ataki dronami. Ukraińcy ostrzelali Moskwę. Rosjanie Kijów

Żurek znów czegoś szukał w KRS. Wyprostowała go Pawełczyk-Woicka

Polscy hokeiści najlepsi w Budapeszcie. Komplet punktów i triumf w Europejskim Pucharze Narodów

Czechy: prawica obejmuje formalnie władzę. Premierem Babisz

Salon III RP krytykuje Żurka. Tłumaczenie? "Filmik jest robiony z przymrużeniem oka"

DOŚĆ tej walki o fotel! Sasin OSTRO do Morawieckiego! ‘Czy on musi być premierem?'

Tusk zaczął tydzień od... wpisu atakującego prezydenta Nawrockiego

Mental Tuska: tylko Bruksela, Berlin i Paryż! Polska się nie liczy?