Iran pod presją Amerykanów. Trump: Nie pozwolimy im zdobyć broni jądrowej
Donald Trump zapowiedział dodatkowe sankcje na Iran w sytuacji dalszego ich zabiegania o broń jądrową. Dodał również, że wciąż dostępna jest opcja militarna. " Nie pozwólmy Iranowi zdobyć broni jądrowej, (…)a ja będę ich najlepszym przyjacielem" – wskazuje prezydent USA.
– Nakładamy dodatkowe sankcje na Iran. W niektórych przypadkach poruszamy się powoli, ale w innych szybko – powiedział amerykański prezydent, występując przed Białym Domem przed wylotem do rządowego ośrodka wypoczynkowego Camp David, gdzie ma analizować sprawę Iranu.
"Nie pozwolimy Iranowi zdobyć broni jądrowej. Gdy oni to zaakceptują, będą bogatym krajem, będą bardzo szczęśliwi, a ja będę ich najlepszym przyjacielem" - dodał Trump, wyrażając nadzieję, że "tak się stanie".
Wskazał, że opcja militarna wciąż jest dostępna. Apelował o deskalację napięć na linii USA-Iran oraz sprawnego zawarcia umowy, która "wzmocniłaby osłabioną irańską gospodarkę".
W maju bieżącego roku, Iran rozpoczął zapowiedziane unieważnianie niektórych postanowień porozumienia, jakie zawarł w 2015 roku z sześcioma światowymi mocarstwami w sprawie swojego programu nuklearnego.
Napięcie pomiędzy Teheranem a Waszyngtonem wzrosło w zeszłym roku, po tym jak prezydent Donald Trump opuścił obowiązujące od 2015 roku porozumienie nuklearne i nałożył na Iran sankcje, w związku z produkowaniem broni jądrowej.
Najnowsze
Piotr Król: ci którzy dzisiaj chcą SAFE, kiedyś likwidowali garnizony wojskowe
SPRAWDŹ TO!
Czy czujemy przywiązanie do partii, na którą głosujemy? Znamy odpowiedź [SONDA]
„Kolejna przegrana prokuratury Żurka”. Woś publikuje postanowienie sądu