W salonie fryzjerskim padły strzały. Zatrzymano grupę!

Jak poinformowała dzisiaj szwedzka prokuratura, zatrzymano trzech mężczyzn w związku z wtorkową strzelaniną w salonie fryzjerskim w Uppsali, w której zginęły trzy młode osoby.
O co chodzi?
Jak podała prokuratura, wśród zatrzymanych jest domniemany zabójca, 20-latek, oraz dwóch mężczyzn w wieku 25 i 35 lat, którzy mieli podżegać do przestępstwa.
Podejrzany o dokonanie potrójnego morderstwa nie jest już ujęty wcześniej 16-latek. Chłopak został wypuszczony na wolność.
Jaki jest motyw?
Policja nie podała motywu. Media przypuszczają, że strzelanina mogła mieć związek z konfliktem lokalnych gangów narkotykowych.
Ofiarami wtorkowej strzelaniny są trzej mężczyźni w wieku 15-20 lat, z czego dwóch chłopców było uczniami. Na placu w pobliżu miejsca zbrodni ludzie zostawiają kwiaty i znicze. W czwartek setki osób zebrały się w meczecie w Uppsali, modląc się w intencji jednego z chłopców.
Źródło: Republika, x.com, PAP
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube
Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB
Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X
Najnowsze

Trump proponuje cięcia w budżecie. Chce jednak zwiększenia wydatków na obronę i ochronę granic

Suski: Nawrocki w Białym Domu miał możliwość rozmowy z osobami, decydującymi o losach świata

Kolejny zamach w Niemczech? Kierowca wjechał autem w tłum ludzi, są ofiary
