Błogosławienie par homoseksualnych. Forum katolików żąda reakcji biskupów

Do reakcji na działania duchownych, którzy udzielali błogosławieństwa parom homoseksualnym wezwało biskupów Forum Katolików Niemieckich. Stowarzyszenie katolików lojalnych wobec papieża i Kościoła stwierdza, że był to akt buntu przeciw autorytetowi nauczania Kościoła.
Przypomniano, że „Responsum ad dubium Kongregacji Nauki Wiary odnośnie udzielania błogosławieństwa związkom osób tej samej płci” stwierdza, iż Kościół nie ma uprawnień do błogosławienia takich związków. Obejmują one bowiem aktywność seksualną poza małżeństwem mężczyzny i kobiety, zaś Bóg błogosławi grzesznych ludzi, ale nie grzech.
– Jeśli biskupi niemieckiego Kościoła lokalnego zaakceptują te błogosławieństwa par homoseksualnych bez podejmowania działań, to wśród wiernych powstanie opinia, że nie trzeba przestrzegać dokumentów Kongregacji Nauki Wiary i że każdy może czerpać z nauczania moralnego Kościoła to, co jemu odpowiada – stwierdził rzecznik Forum, Hubert Gindert.
W Kościele katolickim możliwe jest udzielenie błogosławieństwa osobom o skłonnościach homoseksualnych, ale nie związkom, które chce się zrównać z małżeństwem mężczyzny i kobiety.
Priest: Blessing homosexual couples in Germany is a ‘sacrilegious … diabolical act’https://t.co/zqqsLWTXoL
— TFP Student Action (@tfpsa) May 12, 2021
Polecamy Zaprzysiężenie Karola Nawrockiego
Wiadomości
W poniedziałek do Sejmu trafi inicjatywa prezydenta Nawrockiego ws. podwyższenia II progu podatkowego
Jacht, remont klubu dla swingersów, budowa spa. Tak obławiali się na środkach z KPO bliscy i znajomi z KO
Najnowsze

Polskie służby złapały Białorusina, który próbował szpiegować na rzecz KGB

Jacht, remont klubu dla swingersów, budowa spa. Tak obławiali się na środkach z KPO bliscy i znajomi z KO

Prezydent podpisał projekt ustawy, która pomoże rodzinom z minimum dwójką dzieci
