Przejdź do treści
13:42 Łódź: Policja zatrzymała dwóch mężczyzn w wieku 39 i 44 lat, którzy kierując firmą budowlaną, pobrali łącznie 9 mln zł w formie zaliczek na poczet prac, które nigdy nie zostały wykonane. Od połowy 2021 r. oszukali w ten sposób ponad 50 osób
13:22 Szef MSW Luksemburga Leon Gloden chce, aby Polska dołączyła do skargi na Niemcy. "Zrobiliśmy to i mam nadzieję, że moi polscy koledzy dołączą, by wesprzeć nas w kwestii kontroli na granicach"
12:40 Rząd Tuska zgadza się na umowę z Mercosur. Jabłoński: wprost dążą do jej wejścia w życie
11:40 Lot powrotny prezydenta Dudy z Singapuru został opóźniony z powodu sytuacji na Bliskim Wschodzie – konieczna jest zmiana trasy
10:00 Niemcy ubolewają: po zwycięstwie Nawrockiego Tusk będzie musiał zważać na interesy narodowe Polaków
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Aleksandrów Łódzki zaprasza na spotkanie z posłem Markiem Jakubiakiem. 16 czerwca, godz. 18:00. Hotel i Restauracja "Pelikan" ul. Wierzbińska 58, Aleksandrów Łódzki
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej POZNAŃ zaprasza na PROTEST W OBRONIE PRAWORZĄDNOŚCI z udziałem sędziów, prokuratorów oraz adwokatów z całej Polski i zagranicy. 13 czerwca, godz. 15:00, przed Sądem Okręgowym ul. Hejmowskiego 2 Poznań
Wydarzenia Klub Gazety Polskiej w Piotrkowie Tryb. zbiera podpisy poparcia dla referendum w sprawie odwołania Prezydenta i Rady Miasta i sprzeciwu wobec nielegalnej imigracji Piotrków ul. Konarskiego. Poniedziałek-piątek w godz. 11-18
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Aleksandrów Łódzki zaprasza na spotkanie z Posłem na Sejm RP Markiem Jakubiakiem, 16 czerwca (poniedziałek), g. 18, Hotel & Restauracja Pelikan, ul. Wierzbińska 58, Aleksandrów Łódzki
Wydarzenie Klub GP Gdańsk II organizuje 21 czerwca (sobota) piknik patriotyczny w Rekownicy (gmina Nowa Karczma), odjazd autokaru spod ECS w Gdańsku o godzinie 15:15, w programie msza św. dziękczynna za wybór prezydenta, koncert Andrzeja Kołakowskiego
Wydarzenie Dorota Arciszewska-Mielewczyk i Kluby Gazety Polskiej w Gdyni i Wejherowie zapraszają na spotkanie z Posłami Dariuszem Mateckim i Mariuszem Goskiem które odbędzie się 27.06 o g. 17:30 w Gdyni, w budynku Cech Rzemiosła i Przedsiębiorczości ul. 10 lutego 33
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Atak talibów pod Kabulem. 400 cystern stanęło w ogniu

Źródło: sxc.hu

Co najmniej 400 ciężarówek cystern, stojących na parkingu na przedmieściach Kabulu, w nocy z piątku na sobotę zajęło się ogniem po ostrzale rakietowym - podał przedstawiciel sił bezpieczeństwa, cytowany przez agencję AP. Do ataku przyznali się talibowie.

Agencja AFP mówi o kilkudziesięciu zniszczonych ciężarówkach.

Kabulska policja wszczęła śledztwo mające ustalić przyczyny incydentu.

Rzecznik talibów: Zaatakowaliśmy ciężarówki z dostawami paliwa dla międzynarodowych sił NATO

W oświadczeniu rozesłanym do przedstawicieli prasy talibski rzecznik Zabihullah Mudżahid oświadczył, że talibowie zaatakowali ciężarówki z dostawami paliwa dla międzynarodowych sił NATO, a ich operacja była atakiem taktycznym. - Nasi dzielni bojownicy podpalili setki ciężarówek cystern na zachodzie Kabulu, które dostarczały paliwo i żywność zagranicznym siłom - powiedział.

Chińska agencja prasowa Xinhua podaje, powołując się na właścicieli niektórych zniszczonych ciężarówek, że ok. godz. 23 (20.30 czasu polskiego) na parking położony w zachodniej części Kabulu spadło kilka rakiet. Przybyła na miejsce straż pożarna opanowała ogień dopiero po kilku godzinach.

Dowództwo NATO-wskich sił w Afganistanie nie potwierdziło dotąd, czy paliwo w zniszczonych samochodach rzeczywiście było przeznaczone dla wojsk międzynarodowej koalicji.

To już trzeci atak talibów w Kabulu w tym tygodniu. W czwartek na międzynarodowe lotnisko pod afgańską stolicą spadły trzy pociski, ale obyło się bez ofiar. Dzień wcześniej ośmiu afgańskich żołnierzy zginęło w samobójczym zamachu na autobus.

Podobne incydenty podsycają obawy o bezpieczeństwo Afganistanu po ostatecznym wycofaniu się z tego kraju sił międzynarodowych, co ma nastąpić do końca bieżącego roku.

Pogłębia to także kryzys polityczny wokół wyboru następcy urzędującego prezydenta Hamida Karzaja. W poniedziałek mają zostać ogłoszone wstępne oficjalne wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich z 14 czerwca. Jeden z dwóch kandydatów, Abdullah Abdullah, oskarża komisję wyborczą o oszustwa i nie zamierza uznać ogłoszonych przez nią wyników. Grozi to długotrwałą i paraliżującą walką o władzę oraz przerwaniem pierwszego w historii kraju demokratycznego przekazania władzy.


pap

Wiadomości

Odszedł Piotr Nowina-Konopka. Wybitny działacz opozycji i dyplomata

Jest decyzja rządu ws. pieniędzy dla emerytów. Kolejna niska waloryzacja

Iran zapowiada zemstę za atak na Izrael

Tusk nie boi się konkurencji. Bosak o słabościach Trzaskowskiego: jego wola walki jest powszechnie kwestionowana [WIDEO]

Rząd Tuska zgadza się na umowę z Mercosur. Jabłoński: wprost dążą do jej wejścia w życie

Kożuchowska o pogardzie, polityce i wolności: "Wystarczyło, że stanęłam w obronie wartości"

Thomas Frank nowym trenerem Tottenhamu. Spurs zapłacili 10 mln funtów, by wyrwać go z Brentford

Szef MSW Luksemburga chce, aby Polska dołączyła do skargi na Niemcy

Izraelska obrona cywilna ogłosiła najwyższy poziom alarmu!

Misja Kuklińskiego. Cenckiewicz: chciał przeciwstawiać się sowieckim planom

WAŻNE: Wylot prezydenta Dudy z Singapuru do Polski opóźniony. Powodem sytuacja na Bliskim Wschodzie

Dziś 95. rocznica urodzin płk. Ryszarda Kuklińskiego. To polski bohater, który ogrywał sowietów

Irańskie drony nie uderzą w Izrael. Siły izraelskie przechwyciły je nad innymi krajami

Putin publicznie: w Rosji brakuje ziemniaków

PILNE: Sebastian M. pozostanie w areszcie. Sąd odrzuca zażalenie obrońcy

Najnowsze

Odszedł Piotr Nowina-Konopka. Wybitny działacz opozycji i dyplomata

Rząd Tuska zgadza się na umowę z Mercosur. Jabłoński: wprost dążą do jej wejścia w życie

Kożuchowska o pogardzie, polityce i wolności: "Wystarczyło, że stanęłam w obronie wartości"

Thomas Frank nowym trenerem Tottenhamu. Spurs zapłacili 10 mln funtów, by wyrwać go z Brentford

Szef MSW Luksemburga chce, aby Polska dołączyła do skargi na Niemcy

Jest decyzja rządu ws. pieniędzy dla emerytów. Kolejna niska waloryzacja

Iran zapowiada zemstę za atak na Izrael

Tusk nie boi się konkurencji. Bosak o słabościach Trzaskowskiego: jego wola walki jest powszechnie kwestionowana [WIDEO]