Atak na działacza Euromajdanu. W jego samochód rzucono granatem

Zamach na Wołodymyra Parasiuka, jednego z najsłynniejszych działaczy z okresu Euromajdanu, próbował przeprowadzić nieznany sprawca, który rzucił granatem w samochód polityka.
Do zdarzenia doszło w Kijowie. Polityk parkował akurat swoje auto przed domem. Eksplozja granatu uszkodziła cztery samochody i raniła Parasiuka. Deputowany ukraińskiego parlamentu przebywał podczas wybuchu w aucie, ale nie doznał poważniejszych obrażeń. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Jak podaje "Euromaidan PR" samochód zaatakowano rosyjskim granatem odłamkowym RGD-5.
Parasiuk jest 28-letnim działaczem, który stał się znany na Ukrainie, kiedy liderzy parlamentarnej opozycji 19 lutego 2014 roku na Majdanie ogłosili wynegocjowane z prezydentem Janukowyczem porozumienie. Mężczyzna odebrał wówczas mikrofon Witalijowi Kliczce i wygłosił odważne przemówienie. Oskarżył w nim opozycję o "ściskanie dłoni mordercom" i zaapelował, by odrzucono postanowienia porozumienia.
Polecamy Poranek Radia Republika
Wiadomości
Niemieckie media pesymityczne: Tusk jak "kulawa kaczka", "nie jest pewne, czy jego rząd przetrwa do 2027 roku"
Kaczyński o zwycięskiej kampanii Nawrockiego: mówiłem - "czekajmy na 11" i ta 11 przyniosła nam dobre wyniki
Najnowsze

Morawiecki u Gójskiej: „Wara od dzieci!”. Były premier ostro o hejcie i bezradności rządu

Kaczyński o zwycięskiej kampanii Nawrockiego: mówiłem - "czekajmy na 11" i ta 11 przyniosła nam dobre wyniki

Trafił w sedno polityki PO, mówiąc "cóż szkodzi obiecać". Jest reakcja KO, ale też internautów
